Zavrieť

Porady

Packetka/zasielkovna podvod

Dobrý deň, mám otázku ako by som mohol riešiť vzniknutú situáciu. Cca. pred týždňom som objednal od jedného pána topánky z inzerátu za 110€, dohodli sme sa na dobierke a využitie služby packetka. Dnes keď som prebral balík a otvoril som ho zistil som že sú tam úplne iné zničené staré topánky a nie to čo prezentoval v inzeráte ( fotku inzerátu aj komunikáciu som zdokumentoval ). Hneď ako som prišiel domov a otvorenia balíka som po cca hodine od prebratia balíka spísal reklamáciu na stránke packetka ale neviem či to bude k niečomu platné. A tu prichádza otázka keďže je to pri packetke tak že tam niesu na štítku žiadne adresy alebo pod. iba meno, ktoré je podľa mňa aj tak len falošné ako by som mal postupovať ? Neviem ani na aký účet išli peniaze. Vedel by mi niekto poradiť ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Pre 110€ to nie je ani klasifikované ako podvod. Polícia sa s tým zaoberať nebude. Pokiaľ by si však našiel viacerých, ktorí takto naleteli a podali všetci TO na toho odosielateľa - sumy sa spočítajú a ak prekročí 366€ (podľa nového - neviem či to už platí - má byť hranica 500€) - vtedy sa tým začnú zaoberať.

  Packeta - tá s tým nemá nič spoločné! Preberie zásielku od odosielateľa a doručí príjemcovi. Neskúma obsah!
  Kamil01 Polícia sa tým nebude zaoberať ? nemyslím, keďže na začiatku decembra známa predávala nohavice, pani prevzala a asi sa jej nepáčili, nakecala že boli poškodené a špinavé pritom ich určite známa posielala v 100% a tak ako prezentovala v inzeráte, zrejme mala niekoho známeho na pošte, hneď zablokovali peniaze a utekala na políciu, obaja predvolaný na výsluch. Pre 100€
  Lorw Samozrejme, ze Policia sa zaobera kazdym podnetom. Odhalit identitu podvodnika nie je tazke, Pretoze Packetka ma udaje odosielatela a jeho cislo uctu. O dalsom postupe rozhodne Policia. Bud rozhodne sama, alebo posle pripad na spravne konanie na OU. pripadne na sud

  vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

  vlado 33
  Packeta nemá nič s tvojimi topánkami. Žeby kuriér sa prezul? Určite ťa ojebal predajca, ver mi. Zájdi si na políciu, podaj TO. Pomohla ti táto odpoveď?
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Lorw nepomohla
  vlado 33 A ty máš viac linkov? To je trestné tuná!!! Miestný čavo ťa odfajčí, si zapamätaj. Za chvílu sa ti ozve.
  Lorw Nepomohla ani jemu, ani mne. Packetka samozrejme udaje o odosielatelovi ma. A na dobierku musi mat aj cislo uctu. To staci pre Policiu aby v priebehu par minut zistila identitu podvodnika
  vlado 33 Packeta je spoľahlivá doručovateľská spoločnosť, si myslím. Došlo mi už kopa balíkov, žiaden problém. Hľadaj podvod u doručovateľa, môj názor.
  Lorw Mal si na mysli iste odosielatela. Dorucovatel je Packeta
  Kamil01 Klídek, prišiel som sa pýtať sem keďže čo sa týka packetky som takýto príbeh ešte nezažil a nikde ani nenašiel, tak sa upokoj a neodbavuj si svoje komplexy tu. Koniec koncov na to je táto stránka, "porada.sk"
  vlado 33 Na porada.sk, si každý odbavuje svoje komplexy, si to nevedel?
    zbaliť

  Packetka/zasielkovna podvod

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.