Zavrieť

Porady

Ako odoslať vytlačenú žiadosť o vystavenie potvrdenia o výške dane na finančnú správu?

Zdravím,
v banke som dostal formulár, tzv. žiadosť o vystavenie potvrdenia o výške dane a jej zaplatení. Ako to zvyknete prakticky posielať na finančnú správu? Mám to vypísať perom a odoslať elektronicky? Je tam na to nejaký elektronický formulár ku ktorému to môžem dať ako prílohu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nepotrebujes posielat ziadost z banky.
    Elektronicky cez vseobecne podania si poziadaj prislusny DU vystavenie potvrdenia o vyske dane za rok 2021 a jej zaplateni.
    Alebo to vypis a odnes do podatelne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    richardes123 SLSP na to má také svoje tlačivo v ktorom je aj nejaký súhlas s poskytnutím údajov zo strany FS banke. Takže napriek tomu, že ako SZČO musím komunikovať s FS elektronicky môžem to zaniesť aj osobne na podateľňu?
    veronikasad Cez všeobecné podania - správa daní si vyžiadaj potvrdenie výpis z DP, v poznámke uveď že ho potrebuješ na tlačive banky SLSP a tlačivo prilož ako prílohu.
    kn-alka ivka70 - už len elektronicky, SZČO nič nepodá na podateľni - jedine kolok
    veronikasad Na našom DU sa vybavenie podania urýchli, keď tam daňovník doručí vytlačené potvrdenie o podaní žiadosti, kvoli ev.číslu. Vybavovala som minulý týždeň, za 5 prac.dní som mala výpis z DP za rok 2021. Pre UP som kolok nepotrebovala.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    len elektronicky cez všeobecné podanie podáš žiadosť, stačí slovne v texte, nevyplnený formulár priložíš k podaniu a nezabudni zaplatiť správny poplatok. DÚ má vlastné tlačivo, ktoré ti zašle poštou, alebo v žiadosti uvedieš, či to chceš poštou, alebo sa zastavíš osobne, nezabudni na tel.číslo.

    Podáš všeob.podanie - žiadosť, číslo podania je potrebné uviesť pri platbe správneho poplatku. Alebo na pošte kúpiš kolok, priložíš si ho k vytlačenému podaniu, čo si podal elektronicky a zanesieš na podateľňu na DÚ.

    https://www.financnasprava.sk/sk/inf...ravne-poplatky

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...iselnik_sl.pdf

    ID služby: 1088
    Naposledy upravil kn-alka : 28.01.22 at 16:45
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    richardes123 Dakujem! To tlacivo banky je toto - https://www.slsp.sk/content/dam/sk/s...cely-banky.pdf

    Jeho sucastou je taka formulka, ze suhlasim, aby danovy urad poskytol banke nejake info. Myslis, ze ten text mam prepisat do toho vseob. podania, alebo mam tu ziadost vypisat rucne, oskenovat a prilozit?
    kn-alka to nie je tlačivo banky, je to len žiadosť, nič neprikladáš, len do textu napíšeš, že potrebuješ potvrdenie pre banku, zaplatíš poplatok a DÚ ti vyplnené tlačivo doručí.
    richardes123 Ale ide mi hlavne o tu formulku "Udeľujem súhlas s poskytnutím uvedených informácií daňovým úradom banke Slovenská sporiteľňa, a.s..."

    Ak nic neprilozim, tak mi sice zaslu to potvrdenie, ale tento suhlas som im neposkytol nie? Preto sa pytam, ci mam ten text o suhlase prekopirovat do ziadosti. Tiez som nasiel toto - https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.502.html naozaj je potrebne pouzit vseobecne podanie a nie toto?
    veronikasad Prilož ako prílohu originál tlačivo SLSP, ako som napísala vyššie. To ti potvrdia.
    veronikasad Týka sa ťa ten § v potvrdení ?
    kn-alka veronikasad, už neexistuje tlačivo, ktoré by potvrdili, DÚ vydáva vlastné tlačivo. Od SLSP má len žiadosť o vystavenie potvrdenia, nie samotné potvrdenie
    kn-alka richardes123, ty nie si daňovníkovi s obmedzenou daňovou povinnosťou, to nie je tlačivo, čo potrebuješ.

    Napísala som ti, čo máš robiť, každý rok takto žiadame potvrdenia pre x,y klientov.

    Ak neveríš, zavolaj v pondelok na DÚ svojej správkyni a spýtaj sa na postup.

    Ak veľmi chceš, môžeš v el.žiadosti na DÚ naskenovať aj to tvoje ručne vyplnenú žiadosť z SLSP, ale je to úplne jedno.
    richardes123 Dakujem pekne za rady
      zbaliť

    Ako odoslať vytlačenú žiadosť o vystavenie potvrdenia o výške dane na finančnú správu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.