Zavrieť

Porady

Zaplatená daň je v osobnom účte v kolónke Neidentifikované/Nepriradené

Zdravím,
som FO podnikateľ a podával som elektronicky DP. Odoslal som na svoj osobný účet sumu, ktorá mi vyšla ako daň na zaplatenie v DP. Keď sa teraz prihlásim na portál finančnej správy a pozriem si svoj osobný účet, tak tá suma je stále v kategórii "Neidentifikované/Nepriradené". DP som podával 26.1.

Je to takto ok a môžem požiadať o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane?

Ďakujem.

RH
veronikasad Uviedol si správne predcislie účtu a správny variabilný symbol?
richardes123 Ano, vsetky udaje platby som mal korektne nastavene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka122 je offline (nepripojený) betka122

    betka122
    tak ako píše veronikasad ak si uviedol zlý variabilný symbol alebo číslo účtu tak úhradu dá medzi nepriradené. Skontroluj si to, a ak si zle uviedol požiadaj DÚ o preúčtovanie

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    u mna to isté, januárové podanie aj platba za danové priznanie B, nemám v platbe chybu
    a teraz pozerám, dokonca medzi nepriradenými figuruje aj dan z miezd za mesiac január,
    maju v tom bordel oni
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad asi majú ... Pred chvílou mi volala správkyňa dane, tiež hľadala platbu dane zo závislej činnosti za december, uhr. v 01/2022,
    Volala som klientku, platbu poslala ale na iné prečíslie - a keď som volala späť správkyni, že žiadny preplatok na inej dani nevidí ...
    richardes123 Hm, tak neviem. Asi teda odoslem ziados o potvrdenie zaplatenia a uvidime ci to priradia
    veronikasad skus, predtým môžeš telefonicky kontaktovať správcu dane.
    lotina mám to isté, podané DP, zaplatená daň so správnym vs a tiež nepriradené už týždeň
    aktaK takže takto, nedalo mi a akurát som zatelefonovala na FS, prečo ešte takmer po mesiaci máme platbu ako NEPRIRADENÚ. Bola som poučená, že platba bude priradená až keď bude spracované konkretne DP samozrejme, že číslo účtu ako aj VS su právne
    richardes123 Tak ja som v stredu dával žiadosť o vystavenie potvrdenia o výške dane a zaplatení dane, dnes som si ho bol vyzdvihnúť a stále to mám medzi nezaradenými platbami . Tak neviem.
      zbaliť

    Zaplatená daň je v osobnom účte v kolónke Neidentifikované/Nepriradené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.