Zavrieť

Porady

Účtovanie pri likvidácii s.r.o.

Zdravím. Vie mi niekto poradiť ako účtovať pri likvidácii jednoosobovej s.r.o.? Spločnosť nemá záväzky len nevyplatené dividendy jedinému spoločníkovi. Ako zúčtovať zálohu 1500 euro uloženú u notára? Bude uhradená z pokladne. Toto urobiť pred mimoriadnou alebo po mimoriadnej závierke? Mám soft Pohoda. Dík.
Naposledy upravil kabatik : 11.02.22 at 06:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Zálohu 1500 € zaúčtuješ podľa dátumu, kedy bola zložená u notára do úschovy ako zábezpeka.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kabatik A zúčtujem to ako zalohovu faktúru na MD 211 na DAL 311 ?
    Jarka 1 Spoločnosť má s notárom spísaný nejaký záznam o prevzatí peňazí. To máš ako doklad. Nevystavuješ faktúru.
    kabatik Vies mi napisat ako to zuctujem? MD ... DAL ....?
    Jarka 1 Nedávno sme to tu riešili. Pozri si to cez vyhľadávanie.
    kabatik No hľadam také niečo v porade uz tri dni a nic som nenašiel. Preto som založil túto otázku.
    kabatik Dik.
    kabatik Prosám Ťa. Ak mám v pokladni nevyplatené dividendy tak tieto mi budú tvoriť likvidačný zostatok a musím z nich zase platiť daň 7% ? Niebude lepšie si tieto pred mimoriadnou závierkou vyplatiť a zabezpeku hradiť z 5 000 eurového vkladu?
    Jarka 1 Ak dobre rozumiem, ešte ste nevstúpili do likvidácie. Momentálne je ešte núdzový stav - dividendy teda môžeš vyplatiť v hotovosti bez obmedzenia, ak máš na to peniaze v pokladni. Samozrejme najprv z nich ide 7% zrážková daň. Zvyšok po zdanení vyplatíš spoločníkovi + hlásenie na DÚ. Ak budeš zábezpeku platiť z pokladne, tak tam musíš mať na to peniaze.
    kabatik Aj ked tie dividendy vznikli v roku 2016 a odvtedy tam ležia a firma je nečinná? Od ktorého roku sa zdaňujú dividendy? Záleží kedy boli vytvorené alebo kedy sa vyplácaju?
    Jarka 1 No, ale hádam si niečo o zdaňovaní dividend dokážeš nájsť aj sám. Treba naštudovať ako sa zdaňujú za jednotlivé roky, prípadne či sa neplatí ZP.
    kabatik Aj tak Ti ďakujem.
      zbaliť
    kabatik Ešte sa lichtám vstúpiť do likvidácie a musím zložiť u notára 1500 euro zálohu na odmeny likvidátora. Ten likvidátor budem tiež ja ako jediný spoločník jednosobovej s.r.o.
    kabatik Kedže budem robiť likvidátora bez odmeny celá čiastka by sa mi mala po výmaze spoločnosti vráťiť.

    Účtovanie pri likvidácii s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.