Zavrieť

Porady

Prehlbenie zakladov domu

Chysta sa oprava stareho domu z palenej tehly. Zaklady maju len 50cm, na jednom mieste dokonca len 30cm. Ako ich co najefektivnejsie prehlbit? Mozete niekoho odporucit ? Vdaka
30-50cm je hlbka, dom ma prizemie a obytne podkrovie, hovorime o okrese Komarno…..na zburanie nam nedaju povolenie….
Naposledy upravil zelenydom : 05.03.22 at 08:40
3 komentárov     zbaliť
buchač Sorry...ale takto opísaný "problém" je na dve veci.

- tých30-50cm je na šírku a či na výšku ?
- aký je to dom ? Prízemný, poschodový...?
- chceš odporúčanie na firmu zo Svidníka, keď dom je pri Malackách...alebo opačne ?
- prejdi si odborné stránky...a uvidíš, že to nie je med lízať...a že v akých cenách sa takáto oprava pohybuje.
https://www.google.com/search?sxsrf=...&bih=615&dpr=1
zelenydom 30-50cm je hlbka, dom ma prizemie a obytne podkrovie, hovorime o okrese Komarno…..na zburanie nam nedaju povolenie….
buchač S tým zbúraním som si robil srandu...
ALE na druhej strane ? Stavebný úrad by mal zdôvodniť, že prečo búracie povolenie nedá.
----------------------------
Ohľadom prehĺbenia ?
Ako som povedal...obráť sa na odbornejšie fóra, tam nájdeš dostatok informácií.

Veď takéto niečo chce súčinnosť stavbára, statika,...a v neposlednej miere aj financií.
Tu, na stránke pre účtovníkov sa ale nič také nedozvieš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70 Prečo by mal pritom zívať?

    andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

    andrej757
    dá sa to nie je to nič zložité ale je to prácne, treba po častiach 1-2m múr ručne podkopať a dobetónovať základ

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Základy sa nepodkopávajú. Odkope sa pás pri jednej stene, plus cca pol metra za roh. Navŕtajú sa roxory do pôvodného základu v rastri cca 40x40 cm, na to sa privarí, alebo priviaže karisieť, pridební a zabetónuje. Možné dĺžky odkopávky, dimenzie výkopov, armovania a betonáže rieši statik po obhliadke a posúdení stavby.

    Prehlbenie zakladov domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.