Zavrieť

Porady

oprava účtovníctva

Chcela by som Vas poprosit o radu, prevzala som uctovnictvo, ale je v dost hroznom stave, za rok 2002 sa dvakrat podavalo dodatocne danove priznanie a stale su v nom chyby. Moja otazka: Je mozne nanovo nahrat vsetky doklady za rok 2002 do programu s tym, ze by sa opravili vsetky chyby? Alebo mi ostava len podat dalsie dodatocne danove priznanie a chyby opravit v uctovnictve tohto roku?
Usporiadat
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Podávala som DDP za rok 2005, kde boli okrem i. úroky z pôžičky ako pripočítateľná položka. Vrátili nám daň zaúčtovala som 341/221. Neviem si rady ako zaúčtovať predpis? Je to správne ak dám 591/341?


Vrátili nám daň zaúčtovala som 221/341
Naposledy upravil kira : 09.02.08 at 17:27 Dôvod: chyba MD/D
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira Pozri príspevok
Podávala som DDP za rok 2005, kde boli okrem i. úroky z pôžičky ako pripočítateľná položka. Vrátili nám daň zaúčtovala som 341/221. Neviem si rady ako zaúčtovať predpis? Je to správne ak dám 591/341?
Prosím, pozriete sa mi na to? Neviem či je to takto dobre, alebo tam má byť 429
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
kira Pozri príspevok
Prosím, pozriete sa mi na to? Neviem či je to takto dobre, alebo tam má byť 429
Vratka dane je MD221 / DAL341
Predpis nároku na vrátenie dane
1. v prípade nevýznamných súm MD341 / DAL595
2. v prípade významných súm MD341 / DAL428
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ďakujem za odpoveď. Ešte otázočka - ak mám otvorený účet 429, aj tak môžem účtovať 341/428? Niekde v porade som čítala, že by nemali byť otvorené oba účty. Len sa uisťujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžeš, potom sa s tým VZ "popasuje". Malo by uznesením vyriešiť usporiadanie zisku a straty - teda účtov 428 a 429.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ja by som to dala, tak že by som všetky doklady,ktoré nemajú čo v účtovníctve robiť,tie fiktívne cesťáky a pod.
predpísala ako pohľadávku voči tomu spoločníkovi. Ale zároveň by som tvorila opravnú položku-nedaňovú k tejto pohľadávke a on by toto mal vrátiť firme. Ako či dobrovolne, vráti peniaze do pokladne, alebo majitelia rozhodnú že môžu túto pohľadávku dať na vymáhanie právnikovi. Len by to malo byť v účtovníctv e predpísané. Ak sa rozhodnete , že mu to nebudete predpísovať, tak potom pôjde o škodu, ktorú spôsobil firme a to je nedaňový náklad.
0 0