Zavrieť

Porady

platenie preddavkov ak je predlžená lehota na podanie DP PO

sro za rok 2020 nemala povinnosť platiť preddavky, daňové priznanie 2021 bolo podané k 30.4.22 a mali by sa platiť štvrťročné preddavky, aké sú tam termíny? už čítam dlhšie a neviem sa z toho vysomáriť? ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 je to nová spoločnosť? ak áno má iný postup na platenie preddavkov, prvý kvartálny pôjde k 31 07 2022 a potom k 30 09 2022 a 31 12 2022 a 31 03 2023......
kn-alka Mila123, píše, že za 2020 nemala povinnosť, takže to nie je nová spoločnosť
Mila123 v pohode, nevšimla som si......moju informáciu hádam využije niekto iný.....ďakujem za upozornenie......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    mali ste predĺženie lehoty na podanie DP, takže preddavky začnete platiť až k 30.09.2022 - DÚ vám pošle oznámenie o výške preddavkov, dovtedy nemusíte nič platiť

    Nezálaží na tom, že ste podali DP skôr, ako uplynula lehota na podanie, preddavky sa počítajú od 01.07.2022 a lehota splatnosti 30.09.2022
    yvica ďakujem pekne a nájdem to niekde aj napísané?
    kn-alka aj ja som to našla na google, aj na finančnej správe - Tweety pripla

    a čo je hlavné, od tohto roku je DÚ POVINNÝ oznámiť výšku preddavku, takže Vám to príde poštou, alebo do el.schránky do osobného spisu

    My už postupne dostávame listy od DÚ

    platenie preddavkov ak je predlžená lehota na podanie DP PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.