Zavrieť

Porady

Devízový účet v PÚ v MRP na konci roka..

Dobrý deň!
Prosím o radu. účtovala som v MRP v PÚ počas roka úhrady vystavených faktúr na účet 221002 v CZK mene..zahr. faktúry mám všetky uhradené.. prosím, ako na konci účt. obdobia k 31.12. tu prepočítam kurzom k 31.12.zostatok na tomto analyt. účet? Ďakujem! Mám na mysli, devízový účet ako prepočítať, nie neuhradené faktúry v zahr. mene...alebo to program robí sám pri ročnom prevode ???
Naposledy upravil LuciaMrvova : 05.06.22 at 16:06
kn-alka áno, volá sa to kurzový rozdiel k 31.12.
LuciaMrvova Je mi jasné že kurzový rozdiel... ale kde tuto možnosť nájdem? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Ocenenie účtovných prípadov, ktoré sú vyjadrené v cudzej mene je bližšie popísané v § 24 Zákona o účtovníctve. Všeobecným kurzom na prepočet cudzej meny na eurá je referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený ECB alebo NBS.

    Urob si výpis bankového účtu v cudzej mene aj v Eur. Konečný stav v cudzej mene prepočítaj kurzom NBS k 31.12. Porovnaj účtovnu hodnotu podľa NBS a podľa účtovnictva. Buď máš kurzový zisk, alebo stratu.

    Devízový účet v PÚ v MRP na konci roka..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.