Zavrieť

Porady

Oznámenie stavebného konania susedom

Máme konkrétnu situáciu: sused ide stavať dom. Susedíme spolu našou záhradou. Stavebné konanie sa už uskutočnilo, prizvaní sme ako susedia neboli. Nedostali sme ani oznámenie zo stavebného úradu.
Susedov dom je na obrázku červený štvorec, vzdialenosť od nášho domu je cca 130m. Majú právo nás neprizvať k stavebnému konaniu?
Ďakujem za odpoveď.
Screenshot 2022-06-10 at 17.05.44.png  
buchač Majú právo nás neprizvať k stavebnému konaniu?
====================
Ja by som sa opýtal...
...a k čomu by ste sa chceli vyjadrovať ???????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    janula26 Ďakujem. Takže ani žiadne oznámenie nám nemusia z úradu doručiť? Ich siete sa budú ťahať pozdĺž nášho pozemku (ten tenučký pásikzačínajúci na rohu hranice- záhrady).
    buchač janula26 (Dnes 10:09) Ich siete sa budú ťahať pozdĺž nášho pozemku (ten tenučký pásikzačínajúci na rohu hranice- záhrady).
    ==================
    Vždy lepšie takto, ako keby museli ťahať cez stred pozemku...či ?

    Vy máte všetky siete ? Elektriku, vodu, plyn, kanalizáciu ? Tak prečo chcete iným brániť k takému istému konfortu ?
    Keď už nič iné, tak zo zákona ste im v tom povinní umožniť...takže o akom oznámení a vyjadrovaní je tu reč ???

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    O tom kto je účastníkom stavebného konania hovorí stavebný zákon a administratívu vykonáva príslušný stavebný úrad. Ja keď som staval tak boli oboznámení všetci majitelia susedných nehnuteľností hoci aj záhrady. Nepíšeš ako ďaleko majú byť rozvody od kraja pozemku
    janula26 Ďakujem za odpoveď. Rozvody sú v tesnej blízkosti nášho pozemku (ten metrový pásik vedúci od vyznačenej červenej čiary smerom dole k ceste). Pôvodne ten meter široký pás patril nám.
    pavol54 "Pôvodne patril nám" geodetické zameranie je platné ak sa ho zúčastnia obe susediace strany- vyjadrenie geodeta. Tie rozvody sú nadradená prenosová sústava( s tým nespravíš nič) alebo lokálna odbočka?

    Oznámenie stavebného konania susedom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.