Zavrieť

Porady

Výber, export a uloženie súboru na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára .

Ahojte poraďáci
Chcel by som vás veľmi pekne poprosiť o trošku vášho času a vedomostí s vytvorením formulára:
Ide nám o výber a export riadkov na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára v stĺpcoch A a B a to:
.- samotný stĺpec A a B (ovládacie prvky - neexportujeme)
.- export do dvoch nových Excelovských súborov nazvaných napríklad Zákazky (stĺpec A) a Objednávky (stĺpec B) - uložiť do..
alebo .- export do dvoch nových Excelovských listov v tom istom súbore nazvaných napríklad Zákazky (stĺpec A) a Objednávky (stĺpec B)
alebo .- export do dvoch nových Word súborov nazvaných napríklad Zákazky (stlpec A) a Objednávky (stĺpec B) - uložiť do..
Do exportovaného súboru sa vyberá riadok kde je zakliknutý prvok formulára
Čo neviem:
.- pridávať nejako rozumne (napríklad Tlačítkom makra umiestneným na základnom liste) riadky aj z prvkom zaškrtávacích políčok formulára (dopredu nevieme koľko riadkov nám bude treba)
.- vycentrovať pekne v bunke ovládací prvok formulára
.- napísať makro na to..
ja som doteraz riešil triedenie (export) pomocou bodiek v bunkách v stĺpci A a B - ak je tam bodka - vyber, kopíruj a vlož niekam - ak nie je - nerob nič..

zadanie je napísané aj na Hárku2 v priloženom súbore

Veľká vďaka všetkým ktorí sa dostali až sem, obetovali svoj čas a prejavili ochotu pomôcť
Naposledy upravil sances : 23.06.22 at 09:24 Dôvod: Doplnená príloha s funkčným makrom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

Výber, export a uloženie súboru na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára .

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.