Zavrieť

Porady

Výber, export a uloženie súboru na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára .

Ahojte poraďáci
Chcel by som vás veľmi pekne poprosiť o trošku vášho času a vedomostí s vytvorením formulára:
Ide nám o výber a export riadkov na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára v stĺpcoch A a B a to:
.- samotný stĺpec A a B (ovládacie prvky - neexportujeme)
.- export do dvoch nových Excelovských súborov nazvaných napríklad Zákazky (stĺpec A) a Objednávky (stĺpec B) - uložiť do..
alebo .- export do dvoch nových Excelovských listov v tom istom súbore nazvaných napríklad Zákazky (stĺpec A) a Objednávky (stĺpec B)
alebo .- export do dvoch nových Word súborov nazvaných napríklad Zákazky (stlpec A) a Objednávky (stĺpec B) - uložiť do..
Do exportovaného súboru sa vyberá riadok kde je zakliknutý prvok formulára
Čo neviem:
.- pridávať nejako rozumne (napríklad Tlačítkom makra umiestneným na základnom liste) riadky aj z prvkom zaškrtávacích políčok formulára (dopredu nevieme koľko riadkov nám bude treba)
.- vycentrovať pekne v bunke ovládací prvok formulára
.- napísať makro na to..
ja som doteraz riešil triedenie (export) pomocou bodiek v bunkách v stĺpci A a B - ak je tam bodka - vyber, kopíruj a vlož niekam - ak nie je - nerob nič..

zadanie je napísané aj na Hárku2 v priloženom súbore

Veľká vďaka všetkým ktorí sa dostali až sem, obetovali svoj čas a prejavili ochotu pomôcť
Naposledy upravil sances : 23.06.22 at 09:24 Dôvod: Doplnená príloha s funkčným makrom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Posielam Ti Tvoj upravený zošit, doplnený o nejaké makrá ktoré pridávajú / mažú zašrtávacie políčka (checkboxy) v stĺpcoch "A" a "B".


    No žiaľ môj zošit má príponu .xlsm a tú to zrejme nepustí...
    Súbor som nahral na: https://uloz.to/tam/940b7091-1e47-4b...5-747ac46fc3b3

    PS: Doplnil som aj procedúru na vloženie riadku.
    Nahraté na:https://uloz.to/tam/f529a301-7821-4c...1-6e94e8e067b7

    PS2: Doplnil som vytvorenie Reportov A a B v závislosti na zakliknutí hodnôt v stĺpcoch A a B. Má to ale jednu chybičku.Keď v príslušnej sekcii (úroveň "Parent") nebude pre daný report vybraná žiadna podriadená hodnota (úroveň "child") tak sa v reporte aj tak objaví hlavička takejto sekcie. V takýchto prípadoch to budeš musieť dočistiť manuálne.
    Súbor je nahratý na: https://uloz.to/tam/92335b0e-5875-43...1-5606d19bc856

    PS3: Doplnenie procedúry pre rozlíšenie riadkov na úrovne Parent / child (a Header).
    Súbor je nahratý na:https://uloz.to/tam/30ceb5f0-5c42-49...0-eae820d45d5a
    Naposledy upravil xxn : 17.11.23 at 09:08 Dôvod: Doplnenie3
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sances Teda funguje to výborne.
    Ešte neviem ako, ale funguje !
    Musím to preštudovať a upraviť na moje podmienky a pridať tie exporty ktoré teraz riešim ako popisujem v zadaní - či je hodnota v bunke v stĺpci A; B..,
    veľká vdaka
    xxn Ok. Keď sa pozrieš na tie súbory tak bunky so zakliknutym checkboxom maju hodnotu "True" a tie nezakliknute "False". Nemám tie súbory teraz pred sebou ale skúsim sa ešte na to pozrieť (ale pravdepodobne až pozajtra).
    sances Ďakujem, vidím že si v súbore vytvoril aj pekný UserForm, zatiaľ ho neviem použiť, v minulosti som s tunajšou podporou tiež jeden vytvoril na tlač dokumentov, užívateľ si zvolil tlačiareň z dvoch možných a nastavil počet kópií.
    Fungovalo to pekne, ale už sme prešli na exporty do .pdf a šetríme papier.
    Teraz lámem hlavu ako vložiť Tvoj UserForm na hárok aby som zistil čo a ako robí , hoci kód vidím, kým nevyskúšam, nepochopím

    ešte raz ďakujem veľmi pekne
    xxn Oh, sorry. Formulár (UserForm) nie je doprogramovany, asi som ho tam nechal omylom. Fungujú iba makra ktoré sú za zositom Harok1. Ako som povedal, skúsim sa ešte pozrieť na exporty reportov podľa stlpcov A a B. Rozmýšľal som nad tým a neviem či by ti viac vyhovovalo pridanie nových worksheets do existujúceho zošita alebo vytvorenie nového Excel suboru (workbook) ktorý by obsahoval tieto worksheets. Sú to ale už technické detaily a pre ostatnych užívateľov fóra majú nulovú hodnotu ...
    sances Ešte malá "drobnosť". Bolo by možné Parents nejako automaticky identifikovať napr. podľa obsahu vo vedľajšej bunke na ľavo? Podobne z child ( sú pod Parent)..
    Aby to nemusel user po pridaní riadku vypisovať, ale to detekovalo automaticky.. Ďakujem
    xxn Pardon,zle som upol komentár. Takže ešte raz. Skúsim to dorobiť. Budem sa snažiť využiť odlišné formátovanie riadkov pre Parents a child, hádam na niečo prídem. To makro sa potom bude musieť spustiť úplne na začiatku, aby bolo jasné čo je čo.
    sances Ahoj, ďakujem, ďakujeeemmm veľmi pekne.
    Ono ak ide cez tlačidlo (makro) pridať riadok tak mu to tam nakopíruje.
    Len to pôsobí trochu rušivo, ale do výstupov Report A,B stĺpec J nejde.
    Možno to skrátim na P - parent, Ch - Child alebo poslovenčím iniciály - Rodič, Dieťa, aby to bolo aj menej zdatnej obsluhe jasné prečo to tam musí za každým byť.
    Inak množina Parent bude vždy rovnaká, len občas do nej bude treba niečo pridať alebo v nej niečo upraviť.

    Ďakujem ešte raz, veľa mi tu už s makrami pomohli, toto je jedno s tých veľmi elegantných riešení z ktorého dúfam že sa aj niečo naučím.

    Ešte raz vďaka
    xxn Ešte jedna vec, aby ťa hodnoty Parent/child v stĺpci J "nerušili". Môžeš "zafarbiť" písmo v príslušnom Range na bielo. Tak zostanú čitateľné pre procedúru ale pre obsluhu budú neviditeľné.
    Doplň do makra AddParentChildDistinction(), pred koncový riadok End Sub:
    rngJ.Font.Color = vbWhite
    sances Ďakujem, paráda, funguje to výborne, ešte som "nepitval" makro ako si to spravil ale je to úžasné.
    Toto môžem rovno použiť. Napíšem.. Veľká vďaka
    sances Ahoj, ďakujem za odpoveď a čas, tie CheckBoxy sú super, je to paráda, na exporty by stačilo vytvárať nové listy v súčasnom súbore. Veľká vďaka za trpezlivosť.
    sances 2. Vdaka, v podstate by mi to takto aj vyhovovalo, hlavicka riadku Parent moze zostat, aspon bude jasné ze tam nie sú hodnoty ale v prehlade je. Ďakujemmm
    xxn Skúsim to... Asi to bude založené na základe formátovania predchádzajúcich stlpcov.
      zbaliť

    Výber, export a uloženie súboru na základe zakliknutia ovládacieho prvku formulára .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.