Zavrieť

Porady

SPP a problem so zriadenim inkasa z uctu

Presiel som od noveho roka 2023 k SPP na dodavky plynu a elektriny. Uhrady zaloh som chcel robit inkasom. Bohuzial uz druhy mesiac mam problem s takou banalitou, akou je jeho zriadenie u SPP.
Poslal som im print screen zriadeneho inkasa, ale to im nestaci. ) Neustale vyzaduju, aby som im z internetoveho bankovnictva zaslal podpisany suhlas s inkasom, kde bude podpis, datum podpisu, miesto podpisu... Mam par inkas, ale v zivote som toto nikom nemusel tlacit a posielam emailom. Cize si asi musim kupit tlaciaren a skener. Pritom suhlas s mandatom na inkaso som podpisal v zmluve aj v print screene jasne vidia, co vsetko som nastavil.
Zda sa, ze statny podnik sa nezaprie so svojou aroganciou a nezmyselnymi poziadavkami.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 To, co si dnes na ucte nastavil, mozes zajtra kludne zrusit a oni nebudu mat ziadny relevantny doklad, preco mozu robit inkado z tvojho uctu.
Kazdy, kto robi inkasne prikazy, vyzaduje tu zmluvu nejakym sposobom preukazat.
Mam pocit, ze problem bude niekde inde, nie v SPP.
erass Vy asi mate problem s pochopenim citaneho textu. Ved som jasne napisal, ze tento suhlas s inkasom maju podpisany v zmluve. Nabuduce sa prosim zamyslite nad odpovedou.
ivka70 pochopenie s citanym textom mas zjavne ty ..... vid zmluva, ktoru si nedotiahol a teraz sa stazujes
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ty musíš ísť na klientské pracovisko SPP a tam podpísať súhlas s inkasom. Zároveň musíš na svojom účte povoliť inkaso pre daného inkasanta - SPP, aby to inkaso prebehlo. Nestačí, že len zadáš súhlas s inkasom na svojom účte.

    Alebo ak nemôžeš ísť do SPP, tak im to musíš poslať poštou. Postup máš aj tu uvedený:

    https://www.spp.sk/faq/ako-si-mam-ak...platby-inkaso/

    Je možné, že vo svojej banke bude musieť ísť na pobočku, viď inštrukcie SLSP:

    https://www.slsp.sk/sk/ludia/otazky-...zalozim-inkaso

    Neviem kde máš problém, ja mám zriadené inkaso pre SPP už roky a platby si SPP mesačne inkasuje. A nemal som pocit, že by mal SPP nezmyselné požiadavky ani že by zamestnanci kontaktného centra boli arogantní.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erass Problem je, ze toto je specialita SPP. Normalne firmy, nepozaduju po Vas este specialne tlacivo so suhlasom, nakolko suhlas s inkasom je uz dany v zmluve. Asi nechapete o com pisem, pretoze kazdy normalny clovek pochopi, ze toto je zbytocna byrokracia vlastna statnym uradnikom. Koli tomu, mi nebolo strhnute inkaso v jaunary a nikto ma neupozornil, ze potrebujem vyplnovat dalsie tlacivo.
    ivka70 Normalne to pozadovali aj elektrikari aj vodari... stsndard maju uplne rovnaky, vsetci ....

    ze si ty neskontrolujes, co podla zmluvy musis, nie je problem SPP, ale len tvoj
    Chobot Ja platím u SPP aj elektrinu aj plyn, takže 2 inkasá. Zriaďoval som ho dávnejšie, cca 5 rokov dozadu, ale nepamätám si, že by to bolo nejako komplikované. Snáď sa ti to už podarilo vybaviť...
    erass Chobot, ja sa len pozastavujem nad komplikovanim veci, samozrejme, ze som to uz poriesil, ale bol to s nimi porod.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zadaj si vo svojej banke trvalý príkaz a nemusíš riešiť žiadne inkaso. Vyuctovaciu fakturu uhradis prevodom.
    Vlani som rušila SIPO, s SPP nebol žiadny problém, všetko som vybavila cez zakaznicku linku, nemusela som ísť osobne do klientskeho centra
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 Ked ma rozčúlila vtedy ešte SlSp, tak PADLO sporožíro a všetko , čo sa dá, ide na TP - včetne bývalej tv // na PP zostal TKOM A vyúčtovanie energií
    veronikasad Som na tom rovnako a tiež som pred pár rokmi zrušila účet v SLSP...
    erass Prestne tak, to je najrozumnejsie riesenie. Namiesto toho, aby zriadenie inkasa bolo ustretove, tak SPP potrebuje klast prekazky ako ho nemozno zriadit pre zakaznika. )) Proste statna firma.
      zbaliť

    SPP a problem so zriadenim inkasa z uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.