Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - úhrn zdaniteľných príjmov

Prosím Vás, ktorá suma sa spočítava pri ročnom zúčtovaní dane ako úhrn zdaniteľných príjmov?
Jedná sa o sumu hrubý príjem (hrubá mzda), z ktorej sa vypočítavajú odvody?

DOPLNENIE
Opravená tabuľka, bodka namiesto čiarky, tak mi nespočítalo správne sumy.
Ale zdaniteľný príjem je ok.

V májovej a novembrovej výplate príspevok zo SF 120 eur, v augustovej výplate vrátený rekreačný príspevok 275 eur (55% zo 500)
V septembrovej výplate 500 eur odmeny, ale tam sa hrubá mzda rovná hrubý príjem, takže to je ok.
Naposledy upravil Kabaka123 : 15.02.23 at 07:24
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Kabaka, z pásky ktorú si poslala, sa do rzd zahŕňa hrubý príjem, máš tam vyplatené niečo zo sociálneho fondu za 120€ ako nepeňažný príjem, z čoho sa platia odvody aj daň
veronikasad Z rekreačného príspevku sa daň a odvody neplatia, odmena neviem čo je zač, priloz pásku.
Prečo vám zo sf radšej mesačne nedávajú príspevok na stravu? Z toho by ste odvody ani daň neplatili
Kabaka123 Áno, viem, že vrátený rekreačný príspevok nepodlieha dani, preto nie je započítaný v stĺpci zdaniteľná mzda.
A čo sa týka príspevku zo SF. Predtým sme kvartálne dostávali relaxačné poukazy (4ks) v hodnote cca 12 eur. Chodila som za to na masáž.
Potom prišla corona a zmenili to na vyplatenie peňažného príjmu 2x do roka. Najprv to bolo 80, potom 100 a teraz 120 eur.
Teraz v novej KZ budú zamestnanci, ktorí dochádzajú za prácou (nad určité km) dostávať príspevok na dochádzku.
veronikasad Okrem stravy takmer všetky príspevky zo SF podliehajú dani a odvodom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš tam nejaký nepenazny príjem (SF),berie sa do úvahy tá druhá suma, nie hrubá mzda. Odpočítava sa poistné a započítava úhrn zrazených preddavkov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 Ďakujem.
    Jedná sa teda o sumu, z ktorej sa odpočítavajú odvody. Aj som si myslela, len som si to chcela ujasniť.
    veronikasad Kabaka, čo teraz riesis, ideš si z pások robiť daňové priznanie?
    Kabaka123 Ale nie, ročné zúčtovanie nám robí mzdová účtovníčka. Len som si to chcela sama vypočítať, či mi to výjde rovnako. Tak som zvedavá.
    veronikasad Keď budeš mať RZD tak ho priloz, skontrolujeme. Niektoré príjmy sú oslobodené od dane aj odvodov
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie dane - úhrn zdaniteľných príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.