Zavrieť

Porady

Daňový bonus - PP od 9/2022

Pozdravujem a veľmi pekne prosím o pomoc. Niekde som tu čítala, že FS má chybu na tlačive pri DB, ale už to neviem nájsť.

Prosím Vás o kontrolu. Robím DP A, nástup do zamestnania 9/2022, žiada o DB (1x dieťa do 6r celý rok, 1x dieťa narodené v 12/2022), ZD 2190 €.

1. DB za 1.polrok = nespĺňa podmienku príjmu
2. DB za 2.polrok = (2190 x 20%) / 6 x 5 mes. = 365
(2190 x 27%) / 6 x 1 mes. = 98,55
spolu DB max. 463,55 (6x70 + 1x70 = 490)

Na FS mi dáva DB 448,55 €. Robím chybu ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoce je offline (nepripojený) Negoce

    Negoce
    príjem 2190 € / 6 x27% = 98,55 € za december 2022 - max. DB

    príjem 2190/ 6x 5x 20%= 365,- € max. DB za 5 mesiacov 2. polroka 2022 = vyplatí sa 5x 70 = 350,- € + 98,55 €
    celkovo 448,55€
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo 5 mesiacov, keď pracovný pomer trvá od 09?
    Negoce 5 mesiacov bolo jedno dieťa, to, že trvá PPV od 09/2022 neriešiš, príjem stále považuješ za príjem iba 2. pol. 2022
    veronikasad Jedno dieťa celý rok, druhé nar.12/2022
    ivka70 ale za prvych 6 mresiacov nie je splnena podmienka prijmu výška zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti musí byť aspoň 3 876 eur (t. j. 6-násobok minimálnej mzdy platnej od 1.1.2022),
    tam narok nevznika ....
    veronikasad Ivka, to je v poriadku, len vo výpočte majú obidve nárok za 5 mesiacov...
    Negoce Veronika, jedno dieťa má nárok na 6. mesiacov, novorodenec za 1 mesiac , je to tak aj vo výpočte DB uvedené
    veronikasad Čo je správne, za prvý polrok nárok nevzniká, v druhom by jedno dieťa malo mať nárok za 6 mesiacov, či zle čítam?
    Negoce prvý polrok neriešime, nevznikol vôbec nárok, a za 2. polrok ako som uviedla vo výpočte 6 mesiacov staršie dieťa a jeden mesiac novorodenec
    Negoce áno, ale 5 mesiacov bolo jedno dieťa
    kn-alka veronikasad, tých 98,55€ je na 2 deti za december
    fipina 5 mesiacov je 1 dieťa, posledný šiesty mesiac sú vypočítané 2 deti = 27 % = to je tých 98,55 €
    veronikasad Ahaaa, stojím si na kábli, dakujem...
    Negoce Fipina: musíš obmedziť maximum DB za 7-11/2022 , preto vznikol rozdiel
    fipina takže každý druh nároku (rôzne percento zo ZD) sa posudzuje samostatne - nárok vs. maximálna výška.
    Za obdobie 7-11 sa vyplatí nárok (70€/mes.) , za obdobie 12 sa vyplatí maximum.
    Negoce oprav sa za 6/2022 nevyplácaš nič.....áno, prepočet prírastku či úbytku počtu vyživovaných detí sa robí a naďalej bude robiť na mesačnej báze
    fipina jasné, ďakujem
    fipina Dievčatá, všetkým veľmi pekne ďakujem, moc ste mi pomohli.
      zbaliť

    Daňový bonus - PP od 9/2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.