Zavrieť

Porady

DPFO A riadok 10 z potvrdenia

Dobrý deň. Chcela by som on sa spýtať, že ak v potvrdení od zamestnávateľa mam v r. 10 sumu 2300eur...v daňovom priznaní ju davam ako nez.čast. Do riadku 42?a len sumu 180eur?ďakujem
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Nedavas ju nikam v DP, uplatnis si rocnu, ktora je obmedzena len vyskou prijmu, nie tym, kolko si si pocas roka uplatnil.
pipiskova81 Ok. Len neviem, ci ste ma pochopili.. Jedna sa o to dôchodkové sporenie. Neviem to presne opísať
kn-alka na r.10 v potvrdení nie je dôchodkové sporenie, ale nezdaniteľná časť základu dane
pipiskova81 Ano.. Ale myslela som to dôchodkové. Zle som pozerala riadok.tak ak mam sumu 170eur v riadku 11, tak ju uvediem do DP do riadku 42?..
pipiskova81 Aha.. Pardon.. Ja som zle pozrela, myslela som sumu z riadku 11...
kn-alka áno, z r.11 uvedieš na r.42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    v potvrdení od zamestnávateľa na r.10 máš nezdaniteľnú časť základu dane, ktorú uplatnil zamestnávateľ počas roka.

    v DP uvádzaš. na r. 40 celoročnú nezdaniteľnú časť na daňovníka 4.579,26, suma na potvrdení ťa nezaujíma, je to len informatívne.

    Tých 180 € si pletieš s príspevkom na doplnkové dôchodkové poistenie.

    DPFO A riadok 10 z potvrdenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.