Zavrieť

Porady

Dovoz komodity z krajiny EU na Slovensko

Dobry den, mam v plane zalozit si spolocnost s.r.o. a zacat nakupovat komoditu z vyrobnej spolocnosti z Nemecka a zacat ju predavat pre zakaznikov B2B na slovenskom trhu. Chcem vas poprosit o radu, co presne a v akom poradi spravit a na co si davat velky pozor, pripadne na co urcite nezabudnut ? Mate niekto aj realne skusenosti v tejto oblasti ? Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    embrio28 je offline (nepripojený) embrio28

    embrio28
    Nazdar, riešim podobny problem chcem dovazat fit pomocky a doplnky vyzivy.. v prvom rade clo,prípadná daň. potom je tu milion blbosti musis sa registrovať ako vyrobca obalov aj ked ich nevyrabas ale prepodkladam ze tovar bude mať obal, produkt musí mať popis v slovenskom jazyku bud nalepeny na tovare alebo ako priloha v baliku, nazov druh, pouzitie, z coho je vyrob. jedovate latky, na co ho nepouzivat,na co ho pouzivat,upozornenia, kde bol vbyrobeny, dovozca, navod na pouzitie.
    písal som otazku na soi, danovy urad, colnicu, urad verejneho zdravotnictva. nikto mi neodpisal jedine zo soi mi zavolal ze nesmu podavať tieto informacie ale ze mi aspon poradi ze si mam pozrieť na ich stranke co vsetko mozu kontrolovat. takže nikto kto yb ti mal pomoct ti nepmoze aby ta mohli pokutovať. budem to tu sledovať a hadam sa ešte niekto prida a budeme mudrejsí.

    Dovoz komodity z krajiny EU na Slovensko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.