Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa manželky

Zamestnanec sa minulý rok v októbri oženil. Poberá daňový bonus na dve vlastné deti, ktoré má spolu s manželkou. Manželka má ale 17-ročného syna z prvého manželstva, ktorý žije s nimi v spoločnej domácnosti. Môže si zamestnanec uplatniť daňový bonus za minulý rok (od svadby) aj na neho? Ak áno akým spôsobom to opraviť (ak sa to dá), keďže ročné zúčtovanie za 2022 som už urobila. A tento rok ako vyriešiť keďže som to ani do mzdy za 01,02/2023 nedala, nakoľko som nebola informovaná. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, podľa §33 sa považuje za vyživované dieťa. Opraviť RZD(ak zam-c žiadal) alebo podať DP A.
    Naposledy upravil Tweety : 28.03.23 at 08:41

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do konca marca ešte môže podať daňové priznanie typ A, kde požiada o doplatenie za 11-12/2022. Podkladom bude RZD.
    Rok 2023 doplatis v RZD za rok 2023
    Vlasta III ďakujem

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    rok 2022 - zamestnávateľ opraví RZD a doplatí v mzde, alebo si zamestnanec podá DP typ A - treba priložiť aj sobášny list
    rok 2023 - podpíše zmenu vo vyhlásení, od 03/23 zamestnávateľ bude v mzde vyplácať bonus a v ročnom zúčtovaní sa doplatí rozdiel
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo by mala opravovať RZD, ak o doplatenie v žiadosti o rzd nežiadal?
    kn-alka ... a prečo zamestnávateľ nemôže ísť v ústrety zamestnancovi?...

    ale našla som, že RZD sa opravovať nedá, len v potvrdení je kolonka "opravné", v RZD nie je
    Vlasta III ešte jedna otázka, svadbu mal kolega 15.10.2022 , tak daňový bonus môže žiadať za 3 mesiace?
    ivka70 nie, za 2, lebo podmienka musi byt splnena k prvemu dnu daneho mesiaca a 1.10. este nebol manzelom matky dietata, az 1.11. bol

    kto poberal DB na syna manzelky do svadby?
      zbaliť

    Daňový bonus na dieťa manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.