Zavrieť

Porady

Daňové priznanie príjem osobná asistencia a príjem zo zahraničia

Dobrý deň. Prosím vedeli by ste mi poradiť. Známy mi doniesol potvrdenie o poberaní peňažného príspevku na osobnú asistenciu kde je uvedené meno opatrovanej. Ale že ona mu vyplácala peniaze za osobnú asistenciu.
Ako mám postupovať pri vypisovať danového priznania. A čo ide ako príloha k DP.

a zároveň iné mesiace keď nemal vyplacaný príjem z osobnej asistencie robil na zmlúvu vo Švedsku a nemá potvrdenie o príjme ani vyplatné pásky môžem odhadom v písať sumu príjmu do DP podľa výpisu účtu?

a taktiež mal príjem na zmlúvu aj z Talianska v poslednej výplatnej páske ma uvedené zdaniteľný príjem ale nie su vyčíslené odovody. Ako by ste to vpísali do DP.
Vopred ďakujem za každú radu
7 komentárov     zbaliť
ivka70 oznamte predlzenie lehoty na podanie DP (ma prijem zo zahranicia) a nech si to potvrdenie zo Svedska zatial zozenie, na ucte ma cistu mzdu (ak ide o mzdu - teda prijem zo zavislej cinnosti), tu do DP predsa nedavas

prijem z Telianska je na pracovnu zmluvu (cize zo zavislej cinnosti)? ak ano, nemusi tma mat poistne, prijmy vyjmes a do poistneho das za ten prijem 0
lenka1309 Ano rozumiem ale ten zamestnavateľ mu to ako keby nechcel dať. Aspoň takto mi to vysvetlil.

Taliansko ide vyňatím príjmov a Švedsko asi tiež či sa mýlim?
ivka70 ano, aj Svedsko , ale potrebujes k tomu nejaky doklad .... aspon tie pasky ....ma tam aspon pracovnu zmluvu? preco by mu to nechcel svedsky zametnavatel poslat?
lenka1309 že stale čaka a povedal mu že sa to dá aj bez potvrdenia že môže ísť odhadom z výplatnej pásky pracoval tam 1 mesiac.
veronikasad Lenka, oznámte predĺženie lehoty, potvrdenia zo zahraničia chodia neskôr
lenka1309 ďakujem a tá osobná asistencia sa vypísuje DP B tabuľka 1 riadok 6 a môže ísť na paušaL
ivka70 tototi pomoze pri tej osobnej asistencii: v DP https://www.porada.sk/t333524-pausal...sistencii.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňové priznanie príjem osobná asistencia a príjem zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.