Zavrieť

Porady

Prečo kvalitári často pracujú na živnosť?

Veľa pracovných ponúk na pozíciu kontrolórov kvality vo výrobných spoločnostiach je len formou živnosti. Dokonca aj pracovné agentúry, ktoré pre nich hladajú kvalitárov, nie sú ochotné zamestnať vás na pracovnú zmluvu, len cez živnosť. Prečo je to tak? Ide tam o nejakú hmotnú zodpovednosť, alebo čím to je?
5 komentárov     zbaliť
Negoce daj si odpoveď na otázku:
- robí sa kontrola kvality dennodenne, celý prac. čas zamestnanca (kontrolóra)?
kopretinka veď robia aj na 3 smeny....a ano,kontrolor je v práci tolko,ako aj iny zamestnanec,dokonca ani nestíha kontrolovať toľko kusov,kolko by mal.
Negoce na 3 zmeny
l234345 Tam kde som ja robil operátora, robili celý deň, každý deň. Možno sú odvetvia, kde to je inak?
kopretinka čo sme v jazykovom okienku???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lebo o zamestnancov sa treba starat a o zivnostnika nie.
    A kedze sa to da urobit ako dodanie sluzby, tak to tak robia.
    Pre zakaznika je to urcite jednoduchsie (neplati dovolenky, PNky, nerobi mzdy, neplati odvody, jedine co musi, dat si objednavku a zaplatit fakturu za sluzby)
    l234345 Takže je to len o tomto? Mám ponuku robiť kvalitára na živnosť, ale obávam sa tam tej hmotnej zodpovednosti. Keď im ja ako FO podnikateľ dodávam službu a príde reklamácia od ich odberateľa, nedajú mi to zaplatiť? Keďže ja som podpísal, že je niečo OK a vznikla škoda, nemôžu to hodiť na mňa?
    ivka70 Mozu ti to dat zaplatit, podla zmluvy a podla preukazaneho sposobenia skody. Rovnako to mozu dat zaplatit ako sposobenu skodu zamestnancovi.

    Mne by sa to tiez nepacilo, je to take skryvanie zavislej prace a ako zivnostnik mas aj kopec povinnosti navyše.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ako ti už píšu, je to klasika. "zamestnávatelia" by najradšej dali všetky pozície na živnosť. je to pre nich jednoduchšie a väčšinou aj lacnejšie, pretože tí, čo na to pristúpia, si nevedia spočítať (ani to nie je také jednoduché) ten rozdiel medzi zamestnancom a živnostníkom. profituje z toho jedine "zamestnávateľ".

    Prečo kvalitári často pracujú na živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.