Zavrieť

Porady

výživové doplnky na podporu chuti do jedla

Otec je po mozgovej príhode a tvrdí že nemá chuť jesť - má niekto skúsenosti s nejakými osvedčenými výživovými doplnkami čo podporujú chuť do jedla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Detom sa na podporu chuti do jedla dava B-complex.

    Z volne dostupnych liekov Orenzym, Pancreolan - napomahaju traveniu.

    Ak vsak ma otec poskodene nejake nervy, ktore maju vplyv na vnimanie pocitu hladu, asi ani to nepomoze.
    Skor vyslovene pravidelny rezim jedla v mensich davkach.
    Naposledy upravil ivka70 : 21.04.23 at 08:24
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka ďakujem
    buchač Veronka...Nutridrink ale nie je na podporu chuti do jedla.

    Nutridrink je tekutá výživa špeciálne vyvinutá pre pacientov so zvýšenou potrebou energie a nedostatočným príjmom živín. Môže slúžiť ako čiastočná alebo úplná náhrada stravy pre pacientov trpiacich podvýživou súvisiacou s ochorením alebo jej riziku.
    https://nutridrink.sk/
    veronikasad Juraj, píše že nemá chuť do jedla. Nie že má problém s trávením.
    ivka70 ale nepise, ze by bol podvyziveny alebo mal problemy so standardnym stravovanim ...len nema chut do jedla ...
    buchač veronikasad (Dnes 09:35) Juraj, píše že nemá chuť do jedla. Nie že má problém s trávením.
    ====================
    Zle som napísal...myslel som na tú chuť do jedla.

    Keď som bral chemo, tiež mi bolo šoufl na žalúdok. Takže lekár nasadil Nutridrink ako podporu.
    Zvyšok bol o inom...proste sa jeden musí prinútiť (alebo musí byť prinútený ) do jedla.
    Pacientovi je potrebné podávať jednoduché a ľahko stráviteľné jedlá.

    Ajdinka by chcela rýchle a účelné riešenie...no takto to proste nefunguje.
    kopretinka nemá chuť do jedla,takže neje,takže za chvíľu bude podvyživený.Ten nutridrink mu aspoň zabezpečí akú takú energiu.....
    ivka70 ale prestane jest standardnu stravu, lebo z nutridrinku bude syty (mam s tym realne skusenosti pri onko leziacom pacientovi), ja by som to ako riesenie nepreferovala ,kym to nebude z vyzivoveho hladiska nutne ....a to by snad lekar zistil a predpisal pri kontrole aj sam ....
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Skúste bylinky na trávenie napr. zemežlč menšia. Odporúča sa, ak človek nemá dobrý apetít.

    výživové doplnky na podporu chuti do jedla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.