Zavrieť

Porady

Vyradenie auta po havárii

Ahoj, mám taký prípad... Konateľovi počas služobnej cesty samo od seba začalo horieť auto. Auto bolo kúpené ešte v roku 2015, čiže je už odpísané. Požiar sa stal 23.3.2023 a teraz (4.5.2023) nám prišlo ukončenie likvidácie. Poisťovňa určila cenu auta, odpočítala sumu za použiteľné časti a rozdiel vyplatila ako poistné plnenie. Pokiaľ mám správne informácie, tak to auto poisťovňa akoby odkúpila. Ako mám zaúčtovať vyradenie auta? Je to vyradenie likvidáciou? Ak má nulovú zostatkovú cenu. Ku ktorému dátumu mám auto vyradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Auto už bolo odpísané, takže urobíš vyradenie 082/022 a plnenie od poisťovne zúčtuješ do výnosov na 6xx.
    annabeth123 Vďaka. Vyradenie spravím k dátumu havárie alebo kedy bola ukončená likvidácia poistky?
    Nandrolon Ja by som to dal od dátumu havárie, odvtedy to auto nezabezpečuje príjem firmy. Samozrejme chce to nejaký podpísaný a schválený zápis, neviem, ako to máte vo firme. Napíš nejaký záznam a daj to podpísať konateľovi. I keď môžeš to kľudne dať k dátumu likvidácie z dôvodu, že dopredu ste nevedeli, či sa to bude opravovať alebo nie. V podstate je obhájiteľné aj jedno aj druhé.

    Vyradenie auta po havárii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.