Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku počas predĺženej rodičovskej dovolenky (do 6 rokov)

Chcela by som sa opýtať ako to je s nárokom na dovolenku počas predĺženej rodičovskej dovolenky z dôvodu zdravotného stavu dieťaťa? Na predĺženú rodičovskú dovolenku som nastúpila od mája 2021 (dcéra dovŕšila 3 roky 30.4.2021). Od jej 2,5 roka - od októbra 2020 som pracovala až do mája 2021 ako som nastúpila na predĺženú rodičovskú dovolenku. V tom roku však bola korona a od januára do apríla som odrobila dokopy možno 20 dní, ostatok som bola na OČR a PN. Tiež, chcem sa opýtať ako to je s nástupom po rodičovskej dovolenke do zamestnania, ak sa moja pracovná pozícia zrušila počas korony? Čo v prípade, ak by som dovtedy otehotnela? Môžem z rodičovskej dovolenky rovno nastúpiť na PN (mám rizikové tehotenstvá, takže doma by som ,musela byť určite). Zostalo mi ešte 3 dni starej dovolenky z roku 2020.

Ďakujem.
janep Dakujem za vysvetlenie. Ako sa prosím v tomto prípade estw počíta potom výška materskej? Berie sa to ako reťazová pôrod alebo nie, keďže som medzi tým už pracovala?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Pocas rodicovskej dovolenky (je jedno ci standardnej ci predlzenej) narok na dovolenku nevznika. V roku ,kedy si neodpracovala ani 21 dni, ti ziadny narok na dovolenku nevznikol.

  Nastup do zamestnajia po RD musis pisomne najneskor mesiac dopredu oznamit zamestnavatelovi. Ak tvoja pozicia bola zrusena, po navrate mozes dostat vypoved z toho dovodu.
  Ak by RD plynulo presla do PN (oznamenie aj tak musis dopredu poslat), tak si stale v ochrannej dobe a vypoved ti mozu dat az po skonceni PN (alebo dalsej MD, RD).
  Pocas cerpania starej dovolenky nie si pred vypovedou chranena (mozu ti ju dorucit), ale PP by kvoli naslednej PN, MD, RD skoncil az poslednym dnom RD.

  Nárok na dovolenku počas predĺženej rodičovskej dovolenky (do 6 rokov)

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.