Zavrieť

Porady

Predaj firmy - zmena majiteľa

Dobrý deň, chcem poprosiť,či by mi niekto vedel poradiť, ako v s.r.o. zaúčtovať predaj firmy-zmenu majiteľa. S.r.o. ostáva stále tá istá, len sa zmenil majiteľ firmy, a ten vyplatil pôvodnému majiteľovi celé základné imanie + 500€ naviac. Ako to zaúčtovať. Mám kúpnu zmluvu a základné imanie je vo výške 7000,-. Na výpise mám príjem 7500,-. Čo je pre mňa v s.r.o. ten rozdiel 500,-????? Ďakujem krásne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no ale toto podľa mňa nie je účtovný prípad firmy, ale jej majiteľa ako sukromnej osoby. A vôbec by sa to nemalo platiť z peňazí firmy. On predal svoj podiel vo firme. A nie že mu mal niekto vyplatiť základné imanie. A píšeš o príjme na účte alobo o výdaji?
    tigy Presne tak, ako píše Dáša, prevod obchodného podielu medzi dvomi spoločníkmi s.r.o. sa v účtovníctve s.r.o. prejaví iba zmenou v analytickej evidencii k účtu 411, na ktorom sa zaeviduje zmena spoločníkov.
    Finančné transakcie samotné sa s.r.o-čky netýkajú, kupujúci mal zaplatiť tých 7500€ na súkromný účet predávajúceho.

    Predaj firmy - zmena majiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.