Zavrieť

Porady

nechcem dediť

Dobrý deň, dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom dedičského konania. Ostali sme 3 súrodenci po rodičoch. Dedicske konanie este pol roka po smrti neprebehlo, pretoze kvoli komplikovanej situacii v rodine. Ja nechcem vôbec dediť- kvôli vyostreným rodinným vzťahom, ale aj kvôli tomu, že sa odmietam "starať" o majetok po poručiteľovi, jednak preto, ze bývam daleko a proste nemam zaujem tam chodit kosit a robit nejaku udrzbu.
Nechcem ani žiadne vyrovnanie, či z predaja alebo ináč. Proste nechcem mať nič z dedičstvom.
Čo je pre mňa lepšie odmietnuť dedičstvo alebo vzdať sa v prospech súrodencov bezodplatne?

Nechcem, aby, aby ani moje deti v prípade môjho odmietnutia figurovali na dedičskom (19, 16). Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil ivka70 : 31.05.23 at 06:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A otázka, keďže si nedala otáznik? Môžeš sa ho vzdať v prospech ostatných dedičov.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Vzdaj sa v prospech súrodencov a nepôjdeš ani na dedičské konanie.

    Tu máš niečo k tomu:

    https://ficek.sk/vzdanie-sa-dedicstv...ho-dedica-6215
    Naposledy upravil Jarka 1 : 31.05.23 at 06:37
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    len_ja No dobre,a co v takom pripade?
    kopretinka predpokladáš,že súrodenci nebudú chcieť tvoj diel?? sú tam nejaké dlhy v dedičstve? Alebo prečo by nechceli majetok,ktorý im vlastne nepatrí?
    Jarka 1 Vzdať sa môžeš aj v prospech len jedného súrodenca a síce toho, ktorý sa stará. Ten vo väzení isto trávu nekosí. Ten, ktorý sa stará a nechceš počúvať jeho výčitky sa určite nebude hnevať, ak okrem roboty dostane aj tvoj podiel z dedičstva. Však to normálne vysvetli, že si si vedomá toho, že sa nestaráš, lebo si od ruky a z toho dôvodu si ochotná prenechať svoj podiel. Aj vzťahy by sa isto zlepšili, ak by vedel, že sa nestará zadarmo.
    veronikasad Ak v tom dome nikto nebýva, predajte ho a peniaze si rozdelte. Určite sa zídu aj tebe...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.