Zavrieť

Porady

Ako nahlásiť porušenie podmienky?

Mám 2 maloleté deti s bývalým manželom. Neplatil výživné, tak som podala exekúciu a potom aj trestné oznámenie. Dostal podmienečný trest s odkladom na dva roky. Dlžné výživné doplatil, ale v marci zasa nezaplatil bežné výživné a za jún poslal iba malú sumu. Momentálne nepracuje, takže ani exekútor nemá z čoho stiahnuť. Moja otázka je, kde mám teraz nahlásiť, že porušil podmienku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Ak odsúdený viedol v skúšobnej dobe riadny život a riadne vykonal iné uložené sankcie a plnil uložené obmedzenia a povinnosti, súd vysloví, že sa osvedčil; inak nariadi nepodmienečný trest odňatia slobody, a to prípadne už v priebehu skúšobnej doby. Teda, už na základe Vášho oznámenia súdu, že otec dieťaťa neplní svoju vyživovaciu povinnosť, resp. že Vám nesplatil dlžné výživné v skúšobnej dobe, súd rozhodne, že sa v skúšobnej dobe neosvedčil a nariadi výkon nepodmienečného trestu. Uvedené rozhodnutie súd vyhlási na verejnom zasadnutí, pričom Vašu účasť súd môže posúdiť ako nevyhnutnú a bude preto trvať na tom, aby ste bola prítomná.
    https://ficek.sk/ma-odsudeny-povinno...j-vyzivy-15414

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Alebo trochu počkáš a
    ak nepošle
    exekútor nevymôže

    požiadaš Slovensko o "náhradné výživné"

    Ako nahlásiť porušenie podmienky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.