Zavrieť

Porady

Ako zachraniť malého vrabčeka?

Dobry deň všetkým našla som na dvore malého vrabčeka a je.mi ho ľúto chcem mu pomôcť čo mám robiť? Ja neviem asi vypadol z hniezda tu máme proste veľa vrabcov a hlavne na našom dome no a mam malého psíka a ja že čo je taky nekludny a on pri vrabcekovy sedí no tak chcem mu pomôcť pil trochu vody. Zo striekačky neviem čím ho mám nakŕmiť a ešte jednu otázku mám či nedostanem nejakú chorobu od toho vtáčika alebo niečo chcem mu pomôcť no ale ja si myslím ze bez mami neprežije
Naposledy upravil Apolonia3 : 29.06.23 at 19:45
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

  Jarka 1
  Mala si ho nechať na mieste a psíka od neho izolovať. Potom odsledovať, či si ho rodičia nájdu a nezačnú kŕmiť na zemi. Až potom zachraňovať.
  Apolonia3 Nemala by som.ho ako veľmi od psíka izolovať a no mňa to mrzí ja som nevedela že rodičia by si ho kŕmili nestalo sa to ešte proste že by som našla male vtačatko a nevedela som že to tak funguje a chodia tu do dvora aj mačky keby že ho nechám tam tak by ho zabili a mne ho bolo ľúto

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  isto je už operený, teraz je čas, keď sa "omladina začína motať v širšom okolí od pôvodného miesta liahnutia - vrabčiatko už rodičia učia samostatnosti, ale určite ho kŕmia, treba ho dať na bezpečnejšie miesto - niekde kde sa môže skryť, ale nie ďaleko od miesta nájdenia, toto je pre vtáčatá najnebezpečnejšie obdobie, ale musí vrátiť tam, kde bolo
  Apolonia3 Áno je už operený

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Začnem s tou chorobou - ak má chorobu a tá je prenosná na človeka, ako napr. vtáčia chrípka, tak áno, môžeš od neho niečo dostať. Ale to môžeš dostať kdekoľvek vonku. Pravdepodobnosť, že od neho niečo chytíš podľa mňa nie je vysoká.

  Ak mu chceš pomôcť, môžeš. Existuje veľa spôsobov, ako kŕmiť malé vtáčiky, na youtube je množstvo návodov, napr.:  Vrabec je všežravec, takže strávi všetko. Nevidím obrázok, takže neviem, ako je veľký, ale ak je malý, môžeš začať krupičnou kašou, neskôr môžeš trochu povariť kukuričnú krupicu, môžeš zmiešať trochu strúhanky s mliekom. Alebo čokoľvek iné, čo nájdeš v špajzi. Keď podrastie, bude ho treba naučiť lietať. Aj na to sú videá na youtube. Sám to nemusí dokázať.
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Apolonia3 Ďakujem super a vrabček je taky že už je aj trošku operený ale je dosť maličký ešte
  Naozaj mi ho bolo ľúto nedalo mi ho nechať len tak na zemi chodia tu aj mačky a tak či tak by ho zabili a ja mu chcem pomôcť
  kopretinka čo? krupičná kaša? strúhanka s mliekom??? toto nosia rodičia do hniezda?
  Chobot Nie, ale keď apolonia chce, môže nazbierať niekde na poli aj proso, nachytať nejaké muchy či kostné červy a tým kŕmiť. Pre malé vtáky je dobré niečo, čo je obilného charakteru.
  kopretinka rodičia nekrmia mláďatá ničím,čo je obilného charakteru,ale hmyzom,červíkami,a to je mäso.
  Chobot Tak potom to má jednoduchšie. V rybárskych potrebách stačí kúpiť jednu krabičku kostných červov a to dávať vrabčiakovi pinzetou.

  Alebo vonku pod kameňmi nazbierať dážďovky, nakrájať ich a skŕmiť. Ale vrabec zje aj rastlinnú potravu, nie je to výlučne hmyzožravec, ako niektoré iné druhy.

  Pre Apolonia: aj tu máš článok, je síce zo zahraničia, ale google ti ho preloží. Máš tam tiež dosť tipov, ako sa starať o mláďa vtáka.

  https://tltaudit.ru/sk/medicinal-pla...-podkarmlivat/
  mari2x "Keď podrastie, bude ho treba naučiť lietať"

  A to môže byť problém ! !
  s istotou limitne sa blížiacou k "1 " Apolonia NEVIE lietať
    zbaliť

  kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

  kopretinka
  neviem,či ten vrabec ešte žije,ale takéto malé sa krmia mäsom,čiže muchy,cvrčky,červíky,v chovprodukte sa dá kúpiť alebo v rybárskych potrebách....kamarátka chytala muchy a vrabec prežil.
  mari2x 22 hodín by mohol vydržať aj bez kŕmenia

  Ako zachraniť malého vrabčeka?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.