Zavrieť

Porady

Vodicak 17

Dobrý deň môžem šoférovať sám auto keď som vodičak robil v 17 a predvčerom som mal 18
ivka70 Kedy presne si VP dostal?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musís mat pri sebe osobu, ktorá má 10 ročnú prax do dovŕšenia 18 rokov, ale najmenej 3 mesiace.
    Ak si VP dostal napr. mesiac pred 18stkou, este 2 mesiace po nej musis mat niekoho pri sebe, bez ohladu na to, ze uz mas 18.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurohshy Takže aj keď mám 18 tak musím mať ešte 2 mesiace niekoho pri sebe ?
    OneUp nemusis , mozes jazdit. Ak si uz jazdil s osobou najmenej 3 mesiace
    Jurohshy No ja som ho dostal 24.10.2022 a do teraz som chodil s doprovodom a predvčerom som mal 18 takže už môžem jazdiť sám ?
    ivka70 Podla toho, odkedy presne mas VP.
    Ak ho mas uz 3 mesiace, tak uz nemusis. Inak si musis spocitat podla prikladu v odpovedi, dokedy musis mat doprovod.
    Ale to vas predsa v autoskole ucili.
    misoft No - keď sa to spočíta: VP dostal Október 22. A 18 rokov mal teraz (Júl 23) - takže už NEPOTREBUJE žiadny doprovod. Predpoklad je, že doteraz (do 18-tich rokov) jazdil s DOPROVODOM. Zákon je síce takto myslený, ale zle koncipovaný - nepočíta, že niekto do 18-tky musí jazdiť napr. 6 mesiacov s doprovodom. Prečo by mal ešte aj potom mať doprovod? On sám je držiteľom VP celkovo cca 6 mesiacov.
    Chobot Nerozumiem, ako to myslel zákonodarca. Ak to mysleli tak, ako to napísali, tak vymysleli dobrú blbosť. To akože niekto, kto si urobí VP mesiac pred 18. narodeninami, tak ešte po dovŕšení 18-ky ešte 2 mesiace musí s niekým jazdiť. Ale ten, kto si to urobí v 18-.tke, tak už môže jazdiť sám. Ono to nedáva logiku.

    Tým nespochybňujem tvoju odpoveď, len sa mi rozum zastavuje, aké nezmysly naši drahí zákonodarcovia vymýšľajú.
    ivka70 Ano, uplne logiku to nedava, lebo ak dostane VP den pred 18stinami, musi este 3 mesiace jazdit s doprovodom. Ak ho dostane den po 18stinach, tak uz nemusi a hned moze jazdit sam.
    mari2x KAŽDÁ hranica v zákone má nezrovnalosti na hranici
    deň PRED 18 nemôže voliť / deň PO môže a divíš sa ? ?
    Nandrolon Dobrá sprostosť. Takže človek napr. z detského domova si urobí vodičák, musí počkať 3 mesiace /ak to bolo pred 18-kou/, to akurát stratí prax a potom môže ísť na cesty rovno ako teľa....
    Chobot To právo voliť je logické. Rovnako aj s alkoholom - deň pred 18 mu nenalejú, ale deň po 18tke už áno.

    Ale tu ešte aj 2 mesiace po 18-tke musí jazdiť s niekým. pritom keby ho dostal o pár dní neskôr, už by nemusel.
    OneUp Nandrolon: Az take nelogicke to nie je. Vysvetlim na podobnom pripade. Ak dievca zacne mesiac pred 15, musi to este 2 mesiace s rovnakym dojazdit. Pre pripad, ze by otehnotnela, aby vedeli koho posadit za mreze
      zbaliť

    OneUp je teraz online OneUp

    OneUp
    Kludne si jazdi sam. Pokojne mozes zobrat aj rodicov, aby videli ako pekne jazdis. Len nerob frajeriny, nepouzivaj mobil, nefajci a nechytaj frajerku za koleno
    P.s. : mari2x je chuj
    Naposledy upravil OneUp : 08.07.23 at 08:09
    ivka70 Ak je v tej kategorii, ze musi jazdit s doprovodom, nic ine tym neriskuje, len stratu toho vodicaku. Ked mu to stoji za to... nech jazdi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.