Zavrieť

Porady

nárok dovolenky 20, or 25 dní

Zdravím, neexistuje niekde nejaká krásna tabulečka, na výpočet nároku 20 alebo 25 dní dovolenky, ktorá vie zrátať viac zápočtových listov a nárok k určitému dátumu?
Príklad:
nástup do PP 01,01,2005.
zápočet z predch. zamestnaní : 5 rokov
Zápočet k 31,12,2006: 7 rokov(toto by mi krásne vypočítalo )
Naposledy upravil sonka1 : 04.10.06 at 13:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    marjankaj Pozri príspevok
    Urobil som moje výpočty. Jeden vzorček je trochu komplikovanejší, ale malo by to fungovať pre roky 1901-2099. Totiž roky 1900 a 2100 nie sú prestupné, a vzorce by sa ešte viac skomplikovali.

    Pri spočítavaní dní s predchádzajúcim zápočtom ak vyjde viac ako 365 dní, tak som uvažoval s rokom 365 dňovým. Neviem určiť či sa má rátať prestupný alebo nie.
    Ja som urobil druhu verziu, vzorec je tam o nieco jednoduchsi...

    Ja si myslim, ze pri spocitavani dni s predchadzajucim zapoctom by sa vzdy mal pouzivat 365-dnovy rok, kedze uz pri vypocte odpracovanych rokov (respektive dni) sa berie do uvahy pripadny prestupny rok.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    arion92 Pozri príspevok
    Ja som urobil druhu verziu, vzorec je tam o nieco jednoduchsi...

    Ja si myslim, ze pri spocitavani dni s predchadzajucim zapoctom by sa vzdy mal pouzivat 365-dnovy rok, kedze uz pri vypocte odpracovanych rokov (respektive dni) sa berie do uvahy pripadny prestupny rok.
    Tak som to ešte zjednodušil. dni sa vyrátajú takto.
    Je to nedokumentovaná funkcia =IF(B13="";"";DATEDIF(B13;$C$4;"yd")+1)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ajka23 Pozri príspevok
    Ahoj Orim,

    ďakujeme za pomôcku, no tabuľka mi to nesprávne počíta na prelome rokov 2010/2011.
    Ako príklad uvediem:
    zamestnankyňa nastúpila do pracovného pomeru 1.6.2010,
    k dnešnému dňu jej chcem vypočítať počet odpracovaných dní. Tabuľka pripisuje 1 celý rok naviac, t.j. 1 rok 248 dní. Pri prelome iných rokov tento problém nevzniká.
    Urobil som moje výpočty. Jeden vzorček je trochu komplikovanejší, ale malo by to fungovať pre roky 1901-2099. Totiž roky 1900 a 2100 nie sú prestupné, a vzorce by sa ešte viac skomplikovali.

    Pri spočítavaní dní s predchádzajúcim zápočtom ak vyjde viac ako 365 dní, tak som uvažoval s rokom 365 dňovým. Neviem určiť či sa má rátať prestupný alebo nie.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    V tom vymyslieť tabulku nevidím až taký problém. Len treba zadať čo všetko by mala obsahovať.
    Však nejakú takú urob a potom to môžeme spolu spojazdniť podľa tvojich predstáv. A vypočíta ti to čo budeš chcieť.

    Naposledy upravil Orim : 21.11.06 at 08:47

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Orim
    V tom vymyslieť tabulku nevidím až taký problém. Len treba zadať čo všetko by mala obsahovať.
    Však nejakú takú urob a potom to môžeme slopu spojazdniť podľa tvojich predstáv. A vypočíta ti to čo budeš chcieť.

    FIHA, ja teda niesom excel expert, takže si neviem predstaviť, ako by to mohlo vediet vypočítat

    skusim pripnut tabulku, ako by som si to predstavovala.
    Naposledy upravil sonka1 : 06.10.06 at 09:44

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Neviem, či je to podľa tvojej predstavy. Zošit som celý zamkol a uvolnené sú len tie políčka do ktorých sa píše. To preto aby si si nezmazala vzorce. Dá sa to aj inakšie ale takto by to malo stačiť podľa mňa. Napíš či je to ono.


    Dňa 22.11.2007 upravené.
    Urobil som úpravy vo vzorci ukazoval o 1 deň menej
    mal by byť započítaný aj priestupný rok


    všetkým sa ospravedlňujem.

    Oprava bola vykonaná na základe upozornenia Maríny.

    Nastavenia prvého kalendára bolo spravené podľa vzoru. Teraz som pridal 1 deň.
    Neviem ako to má byť správne.
    Príklad pri nástupe 31.12.2007 k dátumu 31.12.2007 bude ukazovať 1 deň.
    premenoval som to na zapocet1.xls
    Naposledy upravil Orim : 26.11.07 at 19:40

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Orim
    Neviem, či je to podľa tvojej predstavy. Zošit som celý zamkol a uvolnené sú len tie políčka do ktorých sa píše. To preto aby si si nezmazala vzorce. Dá sa to aj inakšie ale takto by to malo stačiť podľa mňa. Napíš či je to ono.
    jasne že to stačí, to by som neurobila ani keby čo bolo.... dakujem moc,
    dala som aj bod. Ak by nestačil, pošli mi číslo účtu

    O: predsa len, ak to budem chcet na rok 2007, čo mam prepisat?
    Naposledy upravil sonka1 : 09.10.06 at 09:52

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    Orim
    Neviem, či je to podľa tvojej predstavy. Zošit som celý zamkol a uvolnené sú len tie políčka do ktorých sa píše. To preto aby si si nezmazala vzorce. Dá sa to aj inakšie ale takto by to malo stačiť podľa mňa. Napíš či je to ono.

    Ten vzorec je perfektná vec! Ďakujem aj ja

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Neni zač hlavne, že to pomohlo.

    Vzorec by mohol byť jednoduchší ale potom by ste tam nemali "prázdne" stĺpce v tabulke.
    Naposledy upravil Orim : 11.10.06 at 22:35

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Orim tak za toto máš odomňa jeden maľovaný bodík! Už nemusím pri zápočtových listoch používať aj prsty... Ďakujem.

    maminaeva je offline (nepripojený) maminaeva

    maminaeva
    Orim
    Neviem, či je to podľa tvojej predstavy. Zošit som celý zamkol a uvolnené sú len tie políčka do ktorých sa píše. To preto aby si si nezmazala vzorce. Dá sa to aj inakšie ale takto by to malo stačiť podľa mňa. Napíš či je to ono.
    Díky, ale nefungujú tam dni, ako vidím.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    maminaeva
    Díky, ale nefungujú tam dni, ako vidím.

    Som to skúšal a fungovali, napíš kde nefunhujú dni (v ktorom stĺpci)

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Na základe upozornenia Maríny som upravil tabuľku http://www.porada.sk/309149-post4.html

    Urobil som úpravy pridal som 1 deň.
    Naposledy upravil Orim : 22.11.07 at 17:48

    ajka23 je offline (nepripojený) ajka23

    ajka23
    Ahoj Orim,

    ďakujeme za pomôcku, no tabuľka mi to nesprávne počíta na prelome rokov 2010/2011.
    Ako príklad uvediem:
    zamestnankyňa nastúpila do pracovného pomeru 1.6.2010,
    k dnešnému dňu jej chcem vypočítať počet odpracovaných dní. Tabuľka pripisuje 1 celý rok naviac, t.j. 1 rok 248 dní. Pri prelome iných rokov tento problém nevzniká.

    knifak je offline (nepripojený) knifak

    knifak
    Mám jednu otázku.
    Ak zadám dátum od 1.7.2007 do 29.6.2008 výsledok je 1 rok a -1 deň. Je to správne?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    knifak Pozri príspevok
    Mám jednu otázku.
    Ak zadám dátum od 1.7.2007 do 29.6.2008 výsledok je 1 rok a -1 deň. Je to správne?
    Je to 364 dní.

    knifak je offline (nepripojený) knifak

    knifak
    Ďakujem to je mi jasné. Mne Išlo skôr o samotný vzorec výpočtu nakoľko uvedený vzorec som použil do vlastnej tabuľky v ktorej potrebujem vypočítať zápočet rokov za viac období a pri tomto výsledku je celkový výsledok nesprávne zobrazený.

    P.S. Som detailista

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    knifak Pozri príspevok
    Ďakujem to je mi jasné. Mne Išlo skôr o samotný vzorec výpočtu nakoľko uvedený vzorec som použil do vlastnej tabuľky v ktorej potrebujem vypočítať zápočet rokov za viac období a pri tomto výsledku je celkový výsledok nesprávne zobrazený.
    ak bude schválená novela Zákonníka práce - od 1.1.2012 už zápočty riešiť nemusíš.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    knifak Pozri príspevok
    Mám jednu otázku.
    Ak zadám dátum od 1.7.2007 do 29.6.2008 výsledok je 1 rok a -1 deň. Je to správne?

    No neviem, ktorý vzorec si použil. Ak z tej excelovskej tabuľky, tak správne vzorce sú od riadku č.13.

    Máš pravdu tie prvé vzorce nezohľadňujú prestupný rok 2008.
    Naposledy upravil marjankaj : 06.05.11 at 10:20

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.