Zavrieť

Porady

Windows 7, zákaz inštalovať programy a vhodný free antivirus?

Dobrý deň chcel by som poprosiť o radu. Mám kamaráta, dôchodcu, ktorý má starší notebook Toshiba Satellite, 1GB RAM, s Windows 7 Home Premium CZ /preinštalovaný z windows XP/, používa ho na na pozeranie internetu a podobne. Kamarát však stále robí jednu a tú istú chybu, že klikne na hocičo, nechá, to inštalovať a po čase je notebook strašne pomalý a musím mu preinštalovať celý systém. Neporadí niekto:
1/vhodný, najlepšie free antivírus, ktorý by nezaťažoval systém, a tým pádom nebol notebook úplne pomalý ?
2/ako zakázať inštalovanie ďalších programov do počítača? Keď vytvorím užívateľa s obmedzenými právami, nemôže to obísť?

Ďakujem J
Naposledy upravil solide : 15.11.23 at 10:18
duves Ano, urob mu uživatela, nie spravcu a potom nič nenainštaluje. Ochranu kompletnu treba, ja mam roky Kasperskeho a čo som mal w7, bežal na tom velmi svižne.
solide Bohužiaľ Kaspersky už nie je bezplatný, bezplatný je na jeden mesiac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už aj W7 mali svoju vstavanú AV ochranu Windows Defender. Stačí ho v systéme aktivovať - zatiaľ na neho stále aktualizácie od M$ dochádzajú. A navyše - nespomaľuje, tie AV programy tretích strán sa často hrabú aj tam, kde nemajú.
    Pred jeho aktiváciu odporúčanie: stiahnuť AdwCleaner a MBAM, v Safe Mode ich spustiť a dať plný sken - čo nájdu - bez milosti vyhodiť. Potom urobiť guest účet s obmedzenými právami a administrátorsky účet uzamknúť (zaheslovať) - takže ak by chcel niečo nechcené inštalovať - UAC systému tomu zabráni. Heslo (a prístup do tohto účtu) budeš mať len ty (teda si ty musíš heslo zapamätať). A nie nejaké jednoduché - on by sa možno pokúšal ho uhádnuť.
    https://support.microsoft.com/en-au/...b-e4c5d4d35f60

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    bezplatný antivirus musí byť pekný šmejd

    Windows 7, zákaz inštalovať programy a vhodný free antivirus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.