Zavrieť

Porady

Rozúčtovanie faktúry

Čaute, neviete mi poradiť ako sa v Pohode rozúčtuje došlá faktúra na viac riadkov. Musím v jednej faktúre účtovať obstaranie DHM a spotrebný materiál. Díky. Prosím, ak sa dá tak rýchlo, sedím u toho....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    DHM v akej sume za kus? Lebo ak do 30 tisíc a jedného roku, tak môže ísť do spotrebného materiálu. To už bolo na Porade riešené. Ak to nie je taký prípad, mám jednu univerzálnu radu. Zúčtovať ako jednu položku a následne cez interný účtovný doklad mínus spotreba materiálu 501, prípadne materiál na sklade, plus obstaranie DHM .prípadne cez sklad

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    V Pohode môžeš rozúčtovať faktúru na x riadkov. Klikneš si na okienko "Položky" a tam máš možnosť účtovať ako potrebuješ.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    alebo, mozes vyslednu jednu sumu rozuctovat priamo, ked zvolis v predkontacii "rucne", a ked ta to prepne do uct. dennika, tam mozes povodnu sumu rucne rozuctovat podla potreby na rozne ucty.
    Pri tych polozkach je to ale asi lepsie, resp prehladnejsie, ale tam si musis vytvorit (pokial viem) jednotlive predkontacie, kdezto v tom rucnom to staci iba rozpisat (bez potreby vytvarania predkontacii), a zaroven si napises co to je (DHM, materila..) a to sa ti potom prenesie aj do UD.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Prosím poraďákov o radu v takomto probléme. Mám zahraničnú došlú faktúru a potrebujem ju samozdaniť. Viem, že to urobím cez faktúru a záznam, ale ja potrebujem z tejto fa. na výstupe samozdaniť celú čiastku a na vstupe len čiastočne. A neviem ako to urobiť. Nechcela som zakladať novú tému. Prosím Vás o radu, ďakujem.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    dada111
    Prosím poraďákov o radu v takomto probléme. Mám zahraničnú došlú faktúru a potrebujem ju samozdaniť. Viem, že to urobím cez faktúru a záznam, ale ja potrebujem z tejto fa. na výstupe samozdaniť celú čiastku a na vstupe len čiastočne. A neviem ako to urobiť. Nechcela som zakladať novú tému. Prosím Vás o radu, ďakujem.
    a prečo len čiastočne ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    dada111
    Prosím poraďákov o radu v takomto probléme. Mám zahraničnú došlú faktúru a potrebujem ju samozdaniť. Viem, že to urobím cez faktúru a záznam, ale ja potrebujem z tejto fa. na výstupe samozdaniť celú čiastku a na vstupe len čiastočne. A neviem ako to urobiť. Nechcela som zakladať novú tému. Prosím Vás o radu, ďakujem.
    Tiež ma zaujíma, že prečo len čiastočne.
    Interný doklad, čo ti vygeneruje na vstup, tak tam si uprav čiastku, daj akú potrebuješ.

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Ďakujem za odpoveď. A preto čiastočne na vstupe, lebo to je majetok a nebudem ho využívať ja na svoje podnikanie.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    dá sa v Pohode samozdaniť aj zahraničný výdavkový PD? je to akási zjednodušená faktúra na platbu v hotovosti... musím to zapísať do faktúr, alebo sa to dá aj ako VPD?

    a ako sa dá samozdaniť zahraničná faktúra, na ktorej je DPH vyčíslené? ono mi to samozdaní celú sumu z faktúry, ale ja chcem samozdaniť len ten zaklad DPH...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Heni
    dá sa v Pohode samozdaniť aj zahraničný výdavkový PD? je to akási zjednodušená faktúra na platbu v hotovosti... musím to zapísať do faktúr, alebo sa to dá aj ako VPD?

    a ako sa dá samozdaniť zahraničná faktúra, na ktorej je DPH vyčíslené? ono mi to samozdaní celú sumu z faktúry, ale ja chcem samozdaniť len ten zaklad DPH...
    Nemalo by byť vyčíslené DPH na zahraničnej faktúre. Ak je, tak to nemôžeš samozdaniť.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Prosím o radu. V Pohode sa mi pri rozúčtovaní faktúry cez záložku položky faktúry prenáša do účtovného denníka text, ktorý vpisujem k jednotlivým položkám faktúry a nie text z predkontácií aj napriek tomu, že v nastaveniach mám zadané prenášanie textu z predkontácií. Pri jednopoložkovej faktúre, ktorú zadávam len cez prvotné okno, mi to nerobí, tzn., že mi prenáša text podľa zvolenej predkontácie. Vedel by mi niekto s týmto poradiť???

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Janiča Pozri príspevok
    Prosím o radu. V Pohode sa mi pri rozúčtovaní faktúry cez záložku položky faktúry prenáša do účtovného denníka text, ktorý vpisujem k jednotlivým položkám faktúry a nie text z predkontácií aj napriek tomu, že v nastaveniach mám zadané prenášanie textu z predkontácií. Pri jednopoložkovej faktúre, ktorú zadávam len cez prvotné okno, mi to nerobí, tzn., že mi prenáša text podľa zvolenej predkontácie. Vedel by mi niekto s týmto poradiť???

    Aj ja to tak mám, a prečo ti to vadí?

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Vadí mi to z toho dôvodu, že nie vždy si presne zapamätám text z predkontácie a potom to v denníku nemám jednotné, napr. z predkontácie sa mi prenesie tržba z predaja tovaru a z rozúčtovania sa mi preniesie predaj tovaru a v denníku sa mi stretávajú dva rôzne texty na tú istú operáciu. A potom si to všetko opravujem a zdržiava ma to.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Ja si tiež nie vždy pamätám texty predkontácií, ale ani ich nepotrebujem. Hlavne keď vidím, na akých účtoch to mám zaúčtované a hneď som v obraze. Nič si neopravujem a nerobí mi to problém. Hlavne aby byly účty v poriadku.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    To je pravda, ale ja som detailista a chcela by som to mať tak, ako si to predstavujem, takže ak by mi velel niekto poradiť, či sa to dá nejako nastaviť bola by som rada. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.