Zavrieť

Porady

cena za km kvoli praci

Dostak som od znameho drobnu zakazku a kvoli nej som musel cestovat vlastnym autom asi 200km. Nie som podnikatel, ale znamy mi povedal, ze si mam k tej zakazke pripocitat aj cestovne naklady. Tu som nasiel clanok kde sa uvadza, ze cena za km je 0.252€. Z toho plynie, ze za cestu by som si mohol pytat 50€ ?
Martuk Pytat si mozes, kolko chces. Ci to dostanes je druha vec. Neriesis to v ramci odpisov a nakladov auta, tak si mozes vypytat aj viac. Standardne sa berie aspon na palivo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ako živnostník by si počítal sadzbu základnej náhrady + spotrebu PHM
    v tomto prípade
    - 200*0,252 = 50,40
    - 200/100*normovaná spotreba*cena PHM v čase jazdy
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fero11 cize podla toho co pises
    -50.4
    -200/100x5x1.5=15
    Spolu 65.4 ?
    Dobre som pochopil ?
    veronikasad ak normovaná spotreba je 5 lt a cena PHM 1,50€ - ano.
    Fero11 jj tak ako pises
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak by si si vypisoval cestovný príkaz ako zamestnanec so svojím súkromným autom, tak kombinovanú spotrebu podľa technického preukazu vynásobíš kilometrami a cenou, takže v tvojom prípade pri cene PHM 1,5eura a spotrebe 5l je to.
    200/100x5x1,5=15 eur na palivo
    náhrada podľa Z 283/2002, Opatrenie 247/2023 je pre OS 0,252 eur/km, takže to vychádza na 50,4 Eur.
    Lenže pri cestovnom príkaze sa ti počíta aj čas jazdy do pracovného času, takže 65,4 eura je suma dopravy bez náhrady časovej straty.
    Fero11 Ako som spominal, poziadal ma znamy o jednu drobnu zakazku. Co sa tyka spotreby (tych 15€) tak to je jasne a je to cena za palivo. V tom nie je zapocitana amortizacia.
    Ja mu nechcem cenu nejak umelo navysovat, ale zase nejakych 2-3 hod. soferovania (zodpovednost) a pod.
    Asi to necham na 50€ za 200km a hotovo :-D
    Nandrolon To je na tebe, len píšem ako to je legálne v zamestnaní... Môžeš aj zadarmo, alebo za 20, je to na tebe. Otázne je, aký je to kamarát a koľko by ti účtoval on sám v podobnej situácii.

    cena za km kvoli praci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.