Zavrieť

Porady

Občianske združenie - evidencia členov

Existuje nejaký predpis, ktorý prikazuje viesť nejakú evidenciu členov občianskeho združenia? Sme občianske združenie a členov evidujeme len na internetovej stránke, no neviem, či to stačí a nepodarilo sa mi vyhľadať predpisy, ktoré by takúto povinnosť ukladali. Ďalej sa chcem spýtať, či treba nejakú zmluvu medzi združením a členom na to, aby nám uhradili členský príspevok. Treba členom po uhradení príspevku vystaviť nejaké potvrdenie? Viem, že tých otázok je dosť, ale prosím, poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Nike je offline (nepripojený) Nike

  Nike
  Priamo zmluvu s členom netreba, ale musíte mať stanovy kde musí byť okrem iného aj výška čl. príspevku. Ked zaplatí samozrejme musíš vystaviť príjmový pokladničný doklad so všetkými náležitosťami. Aké účto vediete.

  Nike je offline (nepripojený) Nike

  Nike
  Čo sa týka členov, neviem či to niečo predpisuje, ale ligicky, ste občianske združenie tak by ste mali vedieť kto je členom a koľko čl príspevkov by si mala vybrať.

  tibor je offline (nepripojený) tibor

  práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
  pripadá mi to, akoby si začínala len s občanským združením. Každé združenie musí mať svoje Stanovy, ktoré si musela dať zaregistrovať. v týchto Stanovách si musíš Ty určiť všetky potrebné normatívy, podľa ktorých sa musíš riadiť. podľa zákona musia byť minimálne traja, ktorí založia OZ - teda sú v prípravnom výbore. ostatné si Ty určíš Poriadku či priamo máš v Stanovách a dodržuješ to:
  1. neviem o nijakom inom predpise a ani o čísle, ktoré by bolo uvedené niekde okrem čísla 3, ktoré je potrebné na založenie OZ.
  2. každé OZ musí niekoho oslovovať a teda niečo robiť - a to niekto sú asi členovia či čo - ako sa často stretávajú čo robia a podobne - to je všetko v Stanovách.
  3. netreba nijakú zmluvu o úhradách ročných či podobnom. proste na nejakej schôdze - "výročnej" trebárs a schváli činnosť za jeden rok a prijmú sa rozhodnutia do budúceho a medzi nimi aj výška poplatku na tento rok ako aj možnosť splátok a podobne.
  4. netreba im dávať žiadne potvrdenie.

  Občianske združenie - evidencia členov

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.