Zavrieť

Porady

Nafúkal som v Nemecku

Dobry den stalo sa mi to ze policajti ma nahodne zastavili dali fúkať nafukal som okolo 2 promile zobrali ma k doktorovy kde urobili krvne testy a zopar dalsich potom na policajnu stanicu kde sme vypisali papiere . Doklady a vodičsky preukaz mi vrátili . Povedali ze budem musiet zaplatit pokutu povedal som im ze mam len 100 eur a oni ze to je okej a dali mi vypisat nejaky papier menom Niedershrift uber eine Sicherheitsleistung co je papier o zaplateni nejakej kaucie. Chem sa opytat kto ma podobne skusenosti a čo mozem ocakavat. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No - zaplatil si len kauciu, aby si mohol pokračovať. Ale v tom Niedershrift uber eine Sicherheitsleistung musí byť uvedený ďalší postup - https://www.landesrecht.sachsen-anha...-VVST000002114 (prelož si to) - takže ťa "prepustili" len podmienečne - pokuta stále platí a musíš ju zaplatiť (kaucia sa potom do nej započíta). V prípade, že nezaplatíš - v rámci dohôd môžu ju od teba vymáhať - exekučne. A to si píš, že ak nezaplatíš - už o tebe bude v Nemecku záznam a ďalší priestupok tam bude posudzovaný prísnejšie (a vtedy už ani tú kauciu neberú - rovno zadržia).
    blackyjoe808 Neviem policajt povedal ze tych 100 eur je trestne konanie alebo tal nejak a ze dalsia pokuta by tam byt nemala tak som zvedavy ako to cele dopadne
    misoft O tom pochybujem, že je to len POKUTA. Povolený limit je 0,5‰ -ty si mal 2‰ a skutočnú pokutu ti určí ich správny orgán - možno súd. Takže počítaj s tým, že ťa predvolajú (alebo tvojho právneho zástupcu), prípadne budú rozhodovať bez tvojej prítomnosti a tebe pošlú len rozhodnutie spolu s papierom, podľa ktorého budeš musieť zaplatiť. A počítaj s tým, že pokute sa nijako nevyhneš - už je cezhraničná spolupráca a mlže konať aj nemecký exekútor (v spolupráci s našimi orgánmi).

    Nafúkal som v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.