Zavrieť

Porady

Je možné platobný príkaz ešte zvrátiť?

Dobrý večer, chcel by som sa spýtať ako mam postupovať, keď mi prišiel z okresného súdu platobný rozkaz v hodnote 285,17 €, pričom túto sumu dlhujem údajne spoločnosti Orange Slovensko, a.s. ? Z celého množstva papierov som zistil, že som im zrejme dlhoval 17,46 € ako mesačnú platbu za internet a televíziu. Avšak, keď som sa sťahoval, službu internetu a TV od Orange som si zrušil. Keď som odovzdával zariadenia (modem, ovládače a pod.), pýtal som sa, či mám voči Orange vyplatene všetky faktúry. Bolo mi povedané, že áno. Nemal som voči nim žiadne záväzky. Dokonca som nedostával ani mailom ani telefonátom žiadne upozornenie o údajnej dlžobe. Predpokladám, že sluzba by mi nebola ani zrušená, pokial by som mal voci nim ešte nejaké finančne záväzky. Neviem, čo mám teraz robiť? Mohli by ste mi prosím poradiť, či mám nejakú šancu na ti aby som im nemusel vyplácať tých 285,17 €, nakoľko som si není vedomý chyby zo svojej strany ? Vopred vďaka za rady.
5 komentárov     zbaliť
Nandrolon Napíš na okresný súd listom odvolanie s vysvetlením skutočnosti.
Nandrolon Ja neviem ako sa to odborne nazýva, proste nech napíše na súd list so zrozumiteľným vysvetlením, prípadne nech kontaktuje exekútora. Od jedného známeho úrad vymáhal pohľadávku, že čosi nezaplatil, až kým tam jeho dôsledná matka nedoniesla potvrdenku o zaplatení, starú niekoľko rokov. Oni predsa musia vedieť "čo vymáhajú" a ty to môžeš doložiť, že je to zaplatené, fajka zhasla. Zaujímavé, že toho známeho nikto nikdy nekontaktoval, až po niekoľkých rokoch "natvrdo" mal zaplatiť... By ma zaujímalo, ako robia úrady rôzne inventarizácie pohľadávok po splatnosti. Tam musí byť bordel ako v tanku.
Chobot Oni vedia presne "čo vymáhajú", je to presne vyčíslené v platobnom rozkaze. A ver mi, že veritelia si vedú zoznam pohľadávok. Problém je takmer vždy na strane dlžníka - napr. nenahlási novú adresu, nepreberá poštu, ignoruje výzvy, nepozerajú mailové faktúry. Pritom by stačilo zadať inkaso. Až potom, keď príde exekútor sa ľudia zobudia.

A písať na súd nejaké vysvetľujúce listy? Ich to nezaujíma. Ak sa dá odvolať, tak sa treba odvolať v rámci lehôt. A dôkazy treba predkladať na pojednávaní, prípadne priložiť k odvolaniu.
Nandrolon No neviem, v tom prípade čo som písal vyššie tak proste vymáhali platbu, ktorá bola načas a riadne uhradená. Ak by jeho matka neskladovala hŕbu papierov, tak by to musel duplicitne zaplatiť. Takže vtedy bola chyba na strane zdravotnej poisťovne. Ukázala papier a ostali prekvapení. Preto všetko čo sa dá tak platím elektronicky, lebo tam je nižšie riziko ako pri platbe na pošte a vyhodení potvrdenky.
Negoce musíš podať tzv. odpor, lehota je krátka, prečítaj si poučenie , informácie musia tam byť uvedené....
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Treba pozrieť na plat. rozkaze, či už nadobudol právoplatnosť. Ak nie a si v lehote, kedy môžeš podať odpor či odvolanie, tak sa odvolaj. Ak si už po lehote, tak nemáš možnosť sa odvolať a PR je právoplatný a vykonateľný. V takom prípade ho treba len uhradiť, lebo suma sa bude len zvyšovať o trovy exekútora a sankčné úroky z omeškania.

  Aj keby si bol v lehote, je otázne, či má zmysel sa odvolať, lebo tú sumu si asi dlhoval. Všetko ostatné sú len detské výhovorky. Orange určite nedal sumu hneď na súd, predtým chodili nabetón výzvy. To, že si nenahlásil adresu, alebo si výzvy nepreberal ťa neospravedlňuje. Neverím, že by si sa vedel pri odvolaní z toho dostať.

  Treba to zaplatiť v každom prípade. Ale ak si presvedčený o svojej nevine, tak sa odvolaj. Budeš musieť to dokazovať. Tak, ako napísal janik.

  Je možné platobný príkaz ešte zvrátiť?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.