Zavrieť

Porady

Co na silne znecistene sklo sprch. kuta

Mam sprchovy kut preskleny s mramorovou vanickou. Vyskusal som vsetky babske rady- ocot, jedla sol, prasok do peciva, citron, nechat posobit, … ale hrubu spinu zo skla nedokazem nicim dat prec. Ked prejdem prstom, az citim tu draplavost. Kut i vanicku mam zo Sika. Ani Rawak s tym nepohol. Problem je, ze vraj nesmiem pouzit pripravky na baze chloru, alkoholu, pasty, … lebo to moze poskodit mramorovu vanicku. Nadavam na vyrobcov, ze nic nevyrobili univerzalne a ucinne na cistenie tychto povrchov a nadavam uz aj sam sebe, ze som si to este pred kupou nezistoval. Stal som sa doslova otrokom toho kuta a uz som to aj pomaly vzdal. Poradi niekto?
3 komentárov     zbaliť
OneUp Domestos
buchač rady- ocot, jedla sol, prasok do peciva, citron, nechat posobit
=====================
Kladivom to bude raz dva...
Nandrolon najlepšie je na to použiť skúsenú manželku :-)))))))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skusila by som skrabku na sklokeramicke varne dosky (niekde v rohu otestovat) a potom nejaku ochranu pred vodnym kamenom (tu ma aj Ravak)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jopus2 dobry napad, skusim, len musim zohnat tu skrabku. Ja som skusal skrabkou na lad, ale neslo to dole
    ivka70 v domacich potrebach alebo v elektre kupis
    Ivane01 má aj Lídl
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Však existujú prípravky na vodný kameň, napr. Cif na vodný kameň, Cillit Bang a podobne.
    jopus2 no, ved som predsa pisal, ze … treba citat
    Chobot Však som čítal. Vodný kameň odstrániš aj kyselinou citrónovou. Chlór nerozpustí vodný kameň a v hore uvedených prípravkoch nie je. Ani alkohol, ani žiadna pasta tam nie je. A mramorovú vaničku cif nerozpustí. Ak sa bojíš, tak vyskúšaj niekde na kraji.

    smutko je offline (nepripojený) smutko

    smutko
    fixinela rozpúšťa vodný kameň a pošúchať drátenkou na riad,alebo špongiou- tou drsnejšou stranou.Aby to nestieklo na vaničku,treba ju prikryť starším uterákom.
    smutko Ja som kúpila stierku na sklo/používa sa pri umývaní okien/ a po každom sprchovaní sklo v sprche s tou stierkou zotriem. Nerobí sa vodný kameň a sklo je vždy čisté.

    Co na silne znecistene sklo sprch. kuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.