Zavrieť

Porady

Spoločnosť s ručením obmedzeným

Páni podnikatelia a pani podnikateľky, prosím, nesmejte sa z mojej primitívnej otázky :-)) , ekonomika a podnikanie sú mi na míle vzdialené, ale v škole žiaci preberali s.r.o.-čky a v učebnici občianskej náuky sa dočítali, že s.r.o môže mať max. 50 členov. Pýtali sa ma, čo v prípade, keby ich bolo 51, že teda nemohli by si založiť takúto spoločnosť, alebo ako by sa to dalo vyriešiť. Prosím naozaj o serióznu odpoveď - aj keď asi na blbú otázku. Je to 15- ročná mládež a ja som sa priznala, že nemám ani tušenie a že zistím od skúsených - teda od vás. Ak existuje nejaká zmysluplná odpoveď, vopred ďakujem a aj za to, že mi to vysvetlíte čo najjednoduchšie :-D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Keby ich bolo 51, tak by som im odporucila zalozit 2 sro, s 25 a 26 spolocnikmi.
    Tieto 2 sro by potom ako pravnicke osoby mohli zalozit tretiu sro, kde by boli oni spolocnikmi.
    marjankaj Ivka takto by to išlo.
    Ale najvhodnejší je nepárny počet spoločníkov a traja už je veľa.
    ivka70 Presne tuto poznámku som tam chcela na koniec napisat.
    To by mali tiež v škole učiť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    keby ich bolo 51 tak nezaložia sro.Je to podľa zákona,čo tam chceš špekulovať.Treba sa opýtať zákonodarcov.

    Spoločnosť s ručením obmedzeným

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.