Zavrieť

Porady

Ako platiť dane ako Slovák pracujúci a žijúci v ČR, živnosťou a trvalým pobytom na SK, a inými príjmami z investícií?

1. Žijem a pracujem na HPP v ČR, zdržiavam sa tu väčšinu roka,
2. mám živnosť a trvalý pobyt na SK,
3. popri tom mám ďalšie príjmy z investícií (akcie, kryptomeny atď.).

Dane zo zamestnania odvádzam v ČR, ale každoročne som ako slovenský daňový rezident priznával svoje príjmy zo zahraničia, a odvádzal daň zo živnosti na SK.

Tento rok by som ale chcel daňové priznanie za 2023 podať ako daňový rezident ČR, kde som sa zdržiaval väčšinu roka a zdaniť tu prímy z investícií, v ktorých som minulý rok realizoval zisk.

Čo to bude pre mňa znamenať z pohľadu daní a DP? Daň zo živnosti platím stále na SK a zvyšok v ČR? Čo všetko zahrnúť do daňových priznaní na SK a ČR?

Ďakujem za odpovede.
veronikasad Predpokladám, že si robíš daňové priznanie sám... Posúdenie daňovej rezidencie s takouto kombináciou príjmov patrí do rúk daňového poradcu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako platiť dane ako Slovák pracujúci a žijúci v ČR, živnosťou a trvalým pobytom na SK, a inými príjmami z investícií?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.