Zavrieť

Porady

Sirotsky dochodok z veľkej britanii

Dobrý deň. Prosím poraďte mi co mam robiť ďalej. Môj partner zomrel 42 ročný a zostali po ňom 2 deti. Pracoval okolo 11 rokov v Anglicku, 3 roky v Nemecku a 11 na Slovensku. Žiadala som o sirotsky dochodok cez slovensku sociálnu poisťovňu. Odpoveď z anglicka bola ze nám neuznávajú lebo sme v čase keď zomrel už boli na Slovensku. Z Nemecka ešte odpoveď nemám a na Slovensku mu uznali len 11 rokov ktoré to mal riadne odpracované. Na koho sa mám obrátiť aby mu započítal tie roky v Anglicku? Lebo teraz je to tak ako by ich stratil a každej strane to je jedno. Ďakujem za odpoveď
veronikasad Sirotský dôchodok je 40% inv.dochodku, na ktorý by mal zosnulý nárok. Na SK mu nezapocitali obdobie dôchodkového poistenia z Anglicka a Nemecka? Predložila si potrebné doklady preukazujúce trvanie poistenia v tychto štátoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sirotsky dochodok z veľkej britanii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.