Zavrieť

Porady

Práca po škole

Je to asi neobvyklá otázka ale veľmi nad tým premýšľam
Študujem odbor na strednej,ktorý viem že nechcem po škole robiť
Odbor je zameraný na manuálnu prácu no manuálne po škole pracovať nechcem- ak by som sa chcel niekde zamestnať kde je potrebná maturita no v danej práci sa nepracuje manuálne je možné že mi povedia že sa na to dané zamestnanie nehodím pretože mam vyštudovaný odbor zameraný na manuálnu pracu? Viem že väčšina ľudí po strednej nerobí to čo vyštudovali no chcem vedieť či sa budem musieť pohybovať v zamestnaniach kde je len manuálna práca
10 komentárov     zbaliť
buchač Študujem odbor na STREDNEJ škole, ktorý je zameraný na manuálnu prácu...
========================
...a to kde je taká škola ???
veronikasad Sú SOŠ s učebnými odbormi bez maturity, napr.stavebne odbory ... Ak bude šikovný, môže pokracovat v štúdiu a ukončiť ho maturitou.
buchač Učňovka ešte nikdy nebola považovaná za strednú školu....

Poznámka - tým ale neznevažujem manuálnu prácu.
Blachsus tak za aku je povazovana ? Zakladnu ci vysoku ?
veronikasad Teraz sú už všetky ucnovky stredné odborné školy, lebo na každej sú aj maturitné odbory. Na odboroch bez maturity absolventi získavajú odborné vzdelanie - výučný list.
Blachsus stale je to stredna skola
alfonzík9 Nie je to ucnovka je to 4-rončný odbor
buchač alfonzík9 (Dnes 10:49) Nie je to ucnovka je to 4-rončný odbor
alfonzík9 (Dnes 10:50) Je to 4-rocny odbor s maturitou
================
NO schválne...daj tú konkrétnu školu, ktorá má odbor = je zameraný (ako vravíš) na manuálnu prácu
misoft TY si takú NENAŠIEL? OMG - TY, ktorý sa oháňaš ujom Gúgeľom... a hľa - https://sostar.sk/pre-uchadzacov-o-s...odbory/8040-2/ odbor MURÁR!!!! Tehly sa same nepoukladajú, malta sa sama nenamieša, omietka sa sama nenahodí!
buchač misoft (Dnes 11:52) TY si takú NENAŠIEL? OMG - TY, ktorý sa oháňaš ujom Gúgeľom... a hľa - https://sostar.sk/pre-uchadzacov-o-s...odbory/8040-2/ odbor MURÁR!!!!
=================
Čítaj ešte raz, čo som vyššie napísal.

Ale upresním.
KAŽDÝ odbor na učňovke je zameraný na manuálnu prácu. No nie každý odbor končí maturitou.
Absolvent strednej priemyselnej školy MOŽE vykonávať manuálnu prácu....no nemusí.

Príkladov z praxe ti nasúkam habadej...napr. upratovačku v MŠ môže robiť hocikto aj bez vzdelania. No túto prácu môže vykonávať aj vyštudovaná právnička.
Ale nejak si neviem predstaviť, že by upratovačka so základným vzdelaním robila právničku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nikto ta nebude nutit pracovat manualne. Je na tebe, ci a ako sa dokazes v zivote presadit.
    Mozes si nasledne spravit maturitu aj vysoku skolu, ak mas chut studovat.
    alfonzík9 Ja mám 4-rocny odbor
    ivka70 Cize budes mat maturitu ... vysoka skola je na tebe

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Áno, existuje práca, kde ťa bez maturity nezoberú, napr. finančné poradenstvo..
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 a napriek tomu ju robi xy financnych analfabetov (v MLM "poradenskych" frmach)
    veronikasad Smutné, stačí maturita z akéhokoľvek odboru ...
    veronikasad Na účtovníka nepotrebuješ ani maturitu, stačí rychlokurz z úradu práce, ešte aj dotáciu ti dajú - tiež postavené na hlavu...
    alfonzík9 Je to 4-rocny odbor s maturitou
    veronikasad Čo študuješ a akú prácu by si chcel po skončení školy robiť?
    alfonzík9 Študujem strojárstvo no rozmýšľal som nad nejakou prácou kde sa využíva anglický jazyk(pretože ho ovládam) napríklad na letiskách alebo tak
    ivka70 Poviem ti ,ze strojar s dobrou anglictinou sa urcite nestrati. Tam mas x moznosti od inzinieringu, cez konstrukterstvo a pod. Aj bez vysokej skoly, aj ked ta moze pomoct. Z praxe viem, ake tazke je najst dobreho technika, ktory ovlada jazyk.
    Ist na letisko prekladat kufre, na to anglictinu nepotrebujes.
    alfonzík9 No len ja veľmi neviem či sa chcem pohybovať v tejto sfére
    ivka70 tak este stale mas moznost zmenit skolu ...alebo to vyriesit inak zameranou vysokou
    alfonzík9 Prestupovat nechcem a na výšku neviem či chcem ísť
    avalik a čo chceš robiť napr. na letisku?
    alfonzík9 To som len tak strelil
    buchač alfonzík9 (Včera 16:14) Prestupovat nechcem a na výšku neviem či chcem ísť
    =====================
    Tak hajde ku kelni alebo do pokladne v Tescu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.