Zavrieť

Porady

Sprevadzanie na dedicske konanie

mama ma dedicske konanie po otcovi mozem ist snou k notarovi do vnutra na konanie..alebo musim ju pockat vonku..pripade ked idem snou dovnutra potrebujem ktomu neaky papier ??dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 13.03.24 at 11:08 Dôvod: cele v nazve
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Akom otcovi? Maminom alebo tvojom?
adka444 mamininom
marjankaj Uhádol som. Čo som vyhral?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dôležitá je otázka, že prečo chceš ísť vlastne na konanie, ak nie si účastníčkou.

    Dedičské konanie je súdne konanie a každý z účastníkov má povinnosť zúčastniť sa na pojednávaní osobne alebo prostredníctvom splnomocneného zástupcu.

    Vyžaduje sa, aby v splnomocnení bola presne definovaná osoba splnomocniteľa, t.j. Vás, ako toho kto splnomocnenie udeľuje a osoba splnomocnenca. Stačí uviesť Vaše mená, priezviská, dátum narodenia, adresu trvalého pobytu a štátne občianstvo. Ďalej treba uviesť rozsah, v ktorom sa plná moc udeľuje, tak ako som písal vyššie, teda buď na celé dedičské konanie alebo na konkrétny úkon. Rovnako je potrebné špecifikovať o aké dedičského konanie ide, t.j. uvedením spisovej značky, pod ktorou je konanie na súde a u notára vedené.
    Splnomocnenie osoby na zastupovanie aj v dedičskom konaní je upravené v § 89 a nasl. zák. č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2015/160/

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak si tiež v okruhu dedičov, tak by si dokonca mala ísť na dedičské konanie. Ak nie si dedičom, tak ak mama ťa tam bude chcieť mať, tak tam môžeš byť, nemyslím, že by ťa notárka vyhodila za dvere.

    Keby notárka namietala, tak ti na mieste môže mama udeliť plnú moc.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Ak si zaroven dedicka, tak hej, pretoze sa dedicske tyka aj teba. Inak ma okrem vydedenia alebo poslednej vole ak bola iny dovod nenapada.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je mama spôsobilá na právne úkony, dostala predvolanie na DK, tak sa prejednania zúčastní sama s prípadnými ďalšími dedičmi. Ak si aj ty dedičom, potom sa zúčastníš rovnako, ako ostatní.

    Sprevadzanie na dedicske konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.