Zavrieť

Porady

DP B bez príjmu

szčo mal príjem 0, čiže výdavky 0 , mal len odvody do ZP, viem, že príjem pod 2461,41 nemusí podávať daňové, daňové by musel podať len pri strate, on sa bojí aby nedostal pokutu, stane sa niečo, keď podám nulové DP a vyčíslená tam bude len suma ZP?
veronikasad Odvody nie sú výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Neuvažuješ správne. Odvody sú výdavkami. Keďže nemal príjmy, má teda stratu a preto má povinnosť podať DP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica áno to som si myslela aj ja, ale keď som to nahodila do formulára, príjem 0, výdavky 0, zaškrtla som percentom z príjmov, ta mi to nechcelo uviesť do výdavkov a dávam do políčka preukazateľne zaplatené poistné, tak mám všade nuly, ako to tam uviesť? ďakujem
    Tweety Máš skutočné výdavky, nie %.
    veronikasad Vedies daňovú evidenciu, nie výdavky paušálom...
    Katy a R Je len a len na daňovníkovi , že aké výdavky si uplatní. A ak si dá výdavky % z príjmov - tak výdavky sú v tomto prípade nulové (ak tam aj tie odvody zadá - žiadna strata)
    yvica áno už som nato prišla, čiže zaškrtnem výdavky z daňovej evidencie? vykážem stratu v sume odvodov do ZP, ešte treba niečo, nemala som u živnostníka ešte stratu. ďakujem
    a ešte otázka ak podávam DP A do prílohy prikladám naskenované prílohy potvrdenia o príjme? ďakujem
    veronikasad To A-cko podávas elektronicky (má vybavenú elektronickú komunikáciu s DU)?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak SZČO nemal naozaj žiadne iné zdaniteľné príjmy (nemal ani nijakú brigádu, vôbec nič?) - tak naozaj sa nemusí unúvať s DP - aby mal kľud, stačí oznámenie o nepodaní DP (cez všeobecné podania).
    Ale možno sa mu strata do budúcna aj zíde? - v takom prípade ju môže vykázať, ak si uplatní skutočné výdavky (daňová evidencia).
    Alebo teda výdavky % z príjmu - tam strata nevýjde ... nemôže byť
    .....
    Treba si prečítať poučenie na vyplnenie DP - tam to nájdeš (aj čo sa povinne prikladá)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.