Zavrieť

Porady

Splatnosť pokuty

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu. Dostala som v októbri minulého roka pokutu za neurobenie STK auta. V rozkaze bolo že stačí zaplatiť 1/3 do 15 dní od dňa doručenia oznámenia. Zaplatila som na 14 deň odo dňa doručenia. Dnes mi ale prišiel list že mám doplatiť ešte 2/3 pokuty. Poslala som doklad o uhrade, vysvetlila ale neuspesne. Prišla odozva emailom, že peniaze nabehli až na 16 deň odo dňa doručenia rozkazu. Zaplatila som 13.11. ale nabehli im na účet až 15.11. Dá sa s tým niečo robiť? Nejaké odvolanie? Alebo nedá a musím to douhradiť? Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Kedze to sleduje system, ktory striktne pocita dni, tak asi smola, odvolanie nepomoze. Dolezity je vzdy datum ,kedy boli peniaze dorucene.
  Sinkl Škoda

  tigy je offline (nepripojený) tigy

  tigy
  Pokiaľ viem, SEPA platby sa doručujú na ďalší pracovný deň, pri okamžitých platbách dokonca v ten istý deň. 13.11. bol pondelok, platba im mala nabehnúť max. 14.11., Neplatili ste neskoro večer, takže platbu banka zúčtovala až na ďalší deň? Prípadne nezrátali ste si zle tých 15 dní?
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Sinkl Dni som prepočítala dobre. Len v rozkaze bolo uvedené "... je povinný uhradiť do 15 dní od dňa doručenia rozkazu... A toho som sa držala. Ale dole na rozkaze bolo že uhradené sa považuje dňom pripísania na účet. Čo som si žiaľ nevšimla. A ani neviem ovplyvniť nejako dĺžku prevodu. V každom prípade pani tvrdí že pripísané bolo na 16 deň. Tak len som myslela či sa nedá poslať nejaká žiadosť, odvolanie...
  Alebo tak.
  ivka70 V takom pripade, ked to platite tak neskor, je dobre dat zrychlenu SEPA platbu, ktoru kazda banka podporuje, peniaze su na ucte prijimatela do par minut.
  pavol54 mal som blbú banku 365 a tá ak som zadal príkaz po 18 hodine tak odosielala platbu až další deň(ak to bolo v piatok tak odišli až v pondelok) teraz mám fio a z účtu odchádzajú aj o 23.50 hod(vrátane SO, NE). zadávateľka nepíše z akej banky bol príkaz zadaný
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.