Zavrieť

Porady

Ako opraviť vaňovú batériu

Zdravím Vás,už dlhšie sa chystám na opravu vaňovej batérie Titania,model presne neviem,problém je v tom,že ak prepnem na sprchu tečie súčasne aj do vane. Zaujíma ma ako vybrať v tomto prípade ten prepínací ventil...pozeral som rôzne videá na youtube,ako na to,ale presne tento systém som akosi nenašiel...Vie mi niekto skúsený s tým pomôcť? Nechcem to nejako poškodiť,preto sa pýtam Pridávam aj foto. Diky vopred
Naposledy upravil poodleman : 17.04.24 at 18:52
IMG_20240416_190713.jpg  
IMG_20240416_190551.jpg  
IMG_20240416_190634.jpg  
IMG_20240417_192813.jpg  
IMG_20240417_193203.jpg  

1/1
3 komentárov     zbaliť
buchač Nie všetko nájdeš na YT presne a konkrétne...niektoré videá sa ale dajú aplikovať aj na iné veci (myslené všeobecne...od ventilu až po výmenu motora na aute).

Postupuj kľudne podľa nasledovného...veď predsa " zlatý české ručičky ".
https://ceskykutil.cz/clanek-297311-...ngujici-sprchu

...a ak nezvládneš, máš dve možnosti :
1. Dať si batériu opraviť tomu, kto sa problematike rozumie.
2. Kúpiť novú batériu.
Poznámka - obe voľby vyjdú v podstate na rovnakú cenu (nezriedka je oprava drahšia ako kúpa nového produktu)...akurát pri kúpe novej batérie bude 2 ročná záruka.
poodleman Tak to mi je jasné,že nie,ale niekedy sa podarí aj to skôr mi išlo o to,aby som mal aspoň ako takú predstavu Pozeral som tú stránku aj s videom,čo si sem dal...ale tuto to je troška iný systém...tam to po odšróbovaní vrchu a spodku vypadne v celosti...tuto sa odšróbuje vrch nie v smere ,ale v protismere hodinových ručičiek a zvyšok ostane vo vnútri,tak som pozeral,že ako vykrútiť tú spodnú časť,ale nedarí sa mi to...celou silou skúšam ani sa nepohne ani jedným,ani druhým smerom...najhoršie je,že je to tam hladké,neni matica ani nič...ešte rozmýšľam,či to tam nebude zdola na veľký inbus v strede...ale je tam ten plast,ktorý neviem,či je tam na pevno,alebo ako,lebo keď ťahám vypadne mi len ten mini piestik na pružinke viď predošlé foto hore.Možno je to tam už až tak zažraté vodným kameňom,že to nejde ani povoliť aj to je jedna z možností...Pridám foto hore. A samozrejme chcem to urobiť sám nechcem to nikomu dávať opravovať,lebo viem,že za to veľa pýtajú...no nemyslel som si,že to bude až taký problém vybrať...mám na rozume aj novú batériu,ale pokúšam sa najprv túto starú spojazdniť ak sa mi to vôbec podarí...
buchač Tak ti poviem...ono sa ťažko niečo radí podľa fotiek a aj podľa popisu. Ako sa vraví..." oko nie eržika, oko vidí ".

Vyondi sa na opravu a kúp niečo nové...veď v ponuke ich máš plno a za veľmi priaznivé ceny.
Napríklad táto je v pohode...síce poľak, ale za tie peniaze ??? No nekúp to.
https://www.merkurymarket.sk/vrobok/...hapi,3791.html
https://www.merkurymarket.sk/vrobok/...api,18743.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Veď už si rozobral, už len ten presúvač vytiahnuť von. Bude tam nános vodného kameňa, takže by ho trebalo odstrániť nejakým prostriedkom.

    Ako opraviť vaňovú batériu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.