Zavrieť

Porady

Predčasný dôchodok

Som ročník 1964 podľa nového zákona získané potrebné odpracované obdobie budem mať novembri 2024 a do normálneho predčasneho dôchodoku by som mohla ísť 8/2025 poberám čiastočný ID tak kvôli zdraviu by som chcela ísť do predčasného moja otázka je či požiadať o dôchodok ešte tohto roku alebo až budúci rok ďakujem
7 komentárov     zbaliť
Negoce všeobecný dôchodkový vek máš 63 rokov a 8 mesiacov, potrebné odpracované obdobie na PSD je stanovený pre tvoj ročník na 40 rokov a 240 dní ......


žiadosť na PSD sa musí písať aktuálne, nikdy nie spätne......
Jana 44 Ja by som chcela vedieť či sa mi oplatí žiadať ešte tento rok alebo počkať do budúceho roka
veronikasad ADH pre rok 2025 este nie je známa, preto sa nedá posúdiť.
Ak splnas dobu poistenia už teraz, je výhodnejšie o PSD požiadať do 15.maja, krátenie bude len 0.3perc. za každých aj začatých 30 kal dní predčasného odchodu do dôchodku
Jana 44 No to by som rada ale teraz nastupujem do roboty po PN tak určite výpoveď by som dostala dva mesiace
veronikasad Len počítaj s tym, že kým nebudeš mať rozhodnutie o priznaní dôchodku, nemôžeš pracovat ani na dohodu s odvodovou výnimkou. Ku dňu požiadania o PSD musíš mať pracovný pomer ukonceny
Negoce https://www.porada.sk/t336605-dlhodo...ml#post3286537
Negoce https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=1075
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predčasný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.