Zavrieť

Porady

pracovna cesta a stravny listok

Poradte pls.: zamestnanec bol vyslany na prac. cestu, dostal podla zakona po skonceni prac. - vo vyuctovani aj stravne. Ma potom tento zamestnanec narok na gastrac alebo nie? ak ano, ako to mam zauctovat, ked mu mzdarky strhli z vyplaty pocet dni, ktore v mesiaci odpracoval? tzn. za sept. odpracoval 19 dni (z toho 1 den bol na sluzobke) a oni mu strhli na gastrace celych 19 dni.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajkape
    Poradte pls.: zamestnanec bol vyslany na prac. cestu, dostal podla zakona po skonceni prac. - vo vyuctovani aj stravne. Ma potom tento zamestnanec narok na gastrac alebo nie? ak ano, ako to mam zauctovat, ked mu mzdarky strhli z vyplaty pocet dni, ktore v mesiaci odpracoval? tzn. za sept. odpracoval 19 dni (z toho 1 den bol na sluzobke) a oni mu strhli na gastrace celych 19 dni.

    Vdaka.
    Ak bol na SC celý deň a dostal náhradu podľa zákona o CN, nemá už nárok na stravenku. Neviem aká dlhá bola SC, mohla byť aj kratšia a ak odpracoval za zmenu ešte viac ako 4 hodiny, tak mohol dostať aj stravenku, aj náhradu za SC.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ak neodpracoval viac ako 4 hodiny a nemal v ten deň nárok na stravný lístok, tak mu proste na ďalší mesiac stiahnu z výplaty o jeden lístok menej ako v skutočnosti dostane.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ešte chcem podotknút,že aj obchodný zástupcovia ak idú s klientom na pracovný obed,tak by nemali dostat stravný lístok.

    kajkape je offline (nepripojený) kajkape

    kajkape
    Oki a ako to mam zauctovat, ked stravne na zaklade PC je napr. 512/333, a zo mzdy mu mzdarka stiahla 40 SK (berieme klasika 89 SK gastrac, kde 49 prispieva ZL a 40 sa stahuje ZCovi) tych 49 uctujem 572/213 a 40 uctujem 331/213..... nebude mi sediet 213... alebo mam mzdarke povedat, aby mu nabuduci mesiac strhla o 40 SK menej, aby to sedelo?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kajkape
    Oki a ako to mam zauctovat, ked stravne na zaklade PC je napr. 512/333, a zo mzdy mu mzdarka stiahla 40 SK (berieme klasika 89 SK gastrac, kde 49 prispieva ZL a 40 sa stahuje ZCovi) tych 49 uctujem 572/213 a 40 uctujem 331/213..... nebude mi sediet 213... alebo mam mzdarke povedat, aby mu nabuduci mesiac strhla o 40 SK menej, aby to sedelo?
    ........ presne tak.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajkape
    Oki a ako to mam zauctovat, ked stravne na zaklade PC je napr. 512/333, a zo mzdy mu mzdarka stiahla 40 SK (berieme klasika 89 SK gastrac, kde 49 prispieva ZL a 40 sa stahuje ZCovi) tych 49 uctujem 572/213 a 40 uctujem 331/213..... nebude mi sediet 213... alebo mam mzdarke povedat, aby mu nabuduci mesiac strhla o 40 SK menej, aby to sedelo?
    572? nepoznám Určite to je účet 527.

    pracovna cesta a stravny listok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.