Zavrieť

Porady

Lamentsoft

Máte niekto skúsenosť s programom Oberon od firmy LAMENTSOFT? Podelte sa s Vašimi skúsenosťami s týmto programom.
Naposledy upravil Vlado823 : 30.11.04 at 15:37
Usporiadat
sojka sojka

sojka je offline (nepripojený) sojka

Ja pracujem s Oberonom. Čo konkrétne máš na mysli?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Aj my máme PU , mzdy od Lamentsoftu. Aj ja Ti môžem poradiť.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja účtujem v JÚ, som zatiaľ spokojná. Ak nastane aj nejaká zmena (napr. 1.5.04) boli dosť rýchly na doplnenie IČ DPH + iné zmeny.
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

Chcel som vedieť, aká je spoľahlivosť tohto programu, či je v súlade s legislatívou, ako rýchlo reagujú tvorcovia programu na legislatívne zmeny, či vyhovuje daňovým úradom, prípadne celkový dojem s prácou v tomto programe. ďakujem
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ak napr. schválili 1.5.04 Zákon o DPH - to bola sobota a v utorok - pred obedom už bola na svete nová verzia. Bola tam vtedy 1 chyba ohľadom samozdanenia, ktorú po upozornení odstránili v ten deň.
Nepostrehla som, že by tam niečo v súlade s legislatívou nebolo správne.
Akurát som si všimla, že v pomocníkovi nemajú dobre uvedené členské štáty (zaradili tam št., kt. tam vôbec nepatria, atď..) - ale to je myslím že detail, ktorý nesúvisí s kvalitou účtovania.
Účtujem v ňom v kuse 1,5 roka, predtým to bolo pár rôčkov dozadu v škole - takže k tomu sa nebudem vyjadrovať.
Ale za tohto 1,5 r. dozadu som s ním spokojná, možno je to tým, že s inými programami nemám nejaké veľké skúsenosti. A kontrolu sme ešte nemali z DÚ.

Ak by tam boli ešte nejaké iné chyby, aj ja si ich rada vypočujem (pardon, prečítam)
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

Sú mzdy prepojené s PÚ? Sú tam tlačové výstupy pre potvrdenia o príjme k nemocenským dávkam atď.? Je možné urobiť predbežnu výsledovku? Obraty jednotlivých účtov podľa analytiky?
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

Mickya
Ak napr. schválili 1.5.04 Zákon o DPH - to bola sobota a v utorok - pred obedom už bola na svete nová verzia. Bola tam vtedy 1 chyba ohľadom samozdanenia, ktorú po upozornení odstránili v ten deň.
Nepostrehla som, že by tam niečo v súlade s legislatívou nebolo správne.
Akurát som si všimla, že v pomocníkovi nemajú dobre uvedené členské štáty (zaradili tam št., kt. tam vôbec nepatria, atď..) - ale to je myslím že detail, ktorý nesúvisí s kvalitou účtovania.
Účtujem v ňom v kuse 1,5 roka, predtým to bolo pár rôčkov dozadu v škole - takže k tomu sa nebudem vyjadrovať.
Ale za tohto 1,5 r. dozadu som s ním spokojná, možno je to tým, že s inými programami nemám nejaké veľké skúsenosti. A kontrolu sme ešte nemali z DÚ.

Ak by tam boli ešte nejaké iné chyby, aj ja si ich rada vypočujem (pardon, prečítam)
Môže konkretizovať ten problém ohľadom samozdanenia?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

V knihe DPH - do výstupu zapisoval 2x to isté.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ešte je tam ďalšia chyba, ktorá vznikla (dávnejšie nebola) asi pri poslednej zmene a spomenula som si na ňu teraz.
Ak zapíšem do knihy záväzkov FA, v tej Fa sa dá rozdeliť účtovanie do mater. a do réžie. Ak to chcem dať ale do denníka, spýta sa ma to, či to chcem zapísať do jedného riadku. Ak dám áno, zapíše to síce len do jedného riadku, ale nerozdelí mi to do mater. a réžie, ale dá to jednou sumou do jedného z nich.
Ale ak zadám, že nech to zapíše do dvoch riadkov, tak je všetko v poriadku.
0 0
DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

Mickya
Ešte je tam ďalšia chyba, ktorá vznikla (dávnejšie nebola) asi pri poslednej zmene a spomenula som si na ňu teraz.
Ak zapíšem do knihy záväzkov FA, v tej Fa sa dá rozdeliť účtovanie do mater. a do réžie. Ak to chcem dať ale do denníka, spýta sa ma to, či to chcem zapísať do jedného riadku. Ak dám áno, zapíše to síce len do jedného riadku, ale nerozdelí mi to do mater. a réžie, ale dá to jednou sumou do jedného z nich.
Ale ak zadám, že nech to zapíše do dvoch riadkov, tak je všetko v poriadku.
Ja tiež účtujem v Oberone. Som s ním spokojná. Používam JU aj PU.V PU sa dobre robia predkontácie a zaúčtovanie faktúry je veľmi rýchle. Len treba na začiatku ponastavovať jednotlivé predkontácie a hlavne typy DPH k nim.
Čo sa týka toho rozdeľovania mne to rozdelí do dvoch riadkov podľa toho aký účtovný pohyb zadám ku každej položke a tak to správne zapíše do tovaru a réžie napr.je to dobré aby sa nemusela rozdelovať úhrada ako v niektorých iných programoch. To mi išlo pekne na nervy.

Prajem pekný deň......
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

DELI, kedy si naposledy stiahol verziu? Doteraz mi to išlo zapísať do 1 riadku, ale odkedy som stiahla verziu z júla, tak mám s tým problém.
0 0
DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

Ja mám verziu z júla. A zapisuje mi to do jedného riadku aj keď mám zadané rozdielne účt.pohyby.Tak si to nahrávaj bez pohybu ak to chceš mať v jednom riadku. Nová verzia má vyjsť niekedy na budúci týždeň. Bude tam dobre spravené samozdanenie, nie ako doteraz cez dva ID, ale novým typom DPH a taktiež cudzie meny v sklade. Máme sa na čo tešiť.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Ako ste si spravili analytiku v Oberone. Ak Vám netreba robiť anal. účty/ stačí

Vám len jeden/ používate napr. 551 000 ?

A nevadí Vám, keď v tlač. zostavách synt. účtov tlačí 551 000 a nie 551 ???
0 0
Alihen Alihen

Alihen je offline (nepripojený) Alihen

Vlado823
Máte niekto skúsenosť s programom Oberon od firmy LAMENTSOFT? Podelte sa s Vašimi skúsenosťami s týmto programom.
Super program s dobrou podporou a jednoduchym ovladanim. mozes ho pouzivat do 100 poloziek bezplatne a ak sa ti bude pacit a budes potrebovat viac poloziek, zak si jednoducho doobjednas licenciu aj cez net alebo telefonicky. ja s nim pracujem uz asi 5. rok.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Vlado823
Sú mzdy prepojené s PÚ? ano
Sú tam tlačové výstupy pre potvrdenia o príjme k nemocenským dávkam atď.? majú formulare do pisťovní aj v pdf formatoch
Je možné urobiť predbežnu výsledovku? ano
Obraty jednotlivých účtov podľa analytiky?ano
Dá sa stiahnuť demo verzia do 100 zapisov v denniku, tam si to mozes vyskusat
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

mickya....a ktoreze su tie staty v pomocnikovi navyse? pozerala som na webe a napriklad na stranke http://www.finance.sk/eu/co_je_eu/abc2/ su vsetky clenske a su presne tie iste ako v oberone

pekny den)
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Možno som detailista alebo mám niečo nesprávne nastavené, ale napr. bankové výpisy. Nahodím celý výpis cca 20 položiek s rôznymi dátumami ako doklad banka a keď si dám vytlačiť účtovný doklad, tak mi tam nahodí nejaký dátum, ani nie prvý ani nie posledný. A obchodného partnera mi tam tiež nahodí z niektrej platby buď odberateľa alebo dodávateľa. Tak mám taký nedobrý pocit z takého účtovného dokladu. V knihe bankových výpisov je všetko OK.
Robím niečo nesprávne?
0 0
riordan riordan

riordan je offline (nepripojený) riordan

pracujem s Oberonom 3.rok a až na pár maličkostí, som spokojná. používam všetky 3 multi verzie. A okrem daňových priznaní tlačí hádam všetko.
Hlavne mzdy majú dobré výstupy. RL. zmluvy a teraz aj ELDZ pre sociálku. Doplniť ešte aj UNION a budem spokojná.

PÚ je dobre urobené, a nakoľko za klientov aj úhrádzam, má program výhodu prevodných príkazov a dobrej evidencie úhrad.
0 0
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
Chcela by som vedieť či Oberon - Mzdy a personalistika tlačí aj Hlásenie pre DÚ, tak ako tlačí Prehľad a kde to nájdem. Ja robím v Oberone Mzdy a personalistiku viac ako 5 rokov, ešte bolo zadarmo 60 miezd za rok a patril Firme Ing. žiaka. Sú skutočne šikovný, aj ked som im v minulosti napísala, že niečo nefunguje, ozvali sa a napravili, to bolo v čase ked sa robilo úrazové poistenie inak ako teraz a na iné výkazy...Teraz ale to Hlásenie nemôžem nájsť....:ďakujem
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

celas Pozri príspevok
Chcela by som vedieť či Oberon - Mzdy a personalistika tlačí aj Hlásenie pre DÚ, tak ako tlačí Prehľad a kde to nájdem. Ja robím v Oberone Mzdy a personalistiku viac ako 5 rokov, ešte bolo zadarmo 60 miezd za rok a patril Firme Ing. žiaka. Sú skutočne šikovný, aj ked som im v minulosti napísala, že niečo nefunguje, ozvali sa a napravili, to bolo v čase ked sa robilo úrazové poistenie inak ako teraz a na iné výkazy...Teraz ale to Hlásenie nemôžem nájsť....:ďakujem
Naozaj ponúkajú spracovanie 60 miezd zadarmo ?
Nedarí sa mi otvoriť ich stránku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať