Zavrieť

Porady

vypoved zamestnanca

Prosim o radu. Ide o toto: zamestnankyna dala vypoved s vypovednou dobou 2 mesiace k 30.9.2006. Odpovedala som jej doporucenym listom, nakolko mala vo firme dovolenku, ze suhlasime s vypovedou ku dňu 29.9.2006. lenze ona sa prihlasila ako dobrovolne poistena osoba od 1.10. (aj ked neviem ako ked sa stava dobrovolne poistenou dnom podania a 1.10. bola nedela) a ja som ju odhlasila k 29.9. a chyba jej tam jeden den 30.9. a odo mna teraz chce aby som poslala opravnu odhlasku k 30.9. lenze nie je to moja chyba ze si doporuceny list prevzala neskoro a prihlasila sa tak zle. ide o to ze by som musela prerabat nielen odhlasku ale vsetky vykazy, vratane zdravotnej poistovne a odhlasky z nej. poradte, prosiiiiim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ak dala sama výpoved k 30.9.2006,tak ste jej mali dat výpoved k 30.9.2006,pretože vy ste povinný akceptovat výpoved zamestnanca,on ju može dat aj bez uvedenia dovodu.A to že sa prihlásila ako dobrovolný platca na soc.poistovnu nemá s tým nič spoločné,prerože aj zamestnanec ak má nižší plat,aj dochodca sa može dobrovolne poistit.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Prečo ste ukončili prac.pomer 29.09.06? keď žiadala o ukončenie prac.pomeru k 30.9.06? Veď 29.9.06 bol piatok a 30.9.06 sobota. V čom bol problém, veď za sobotu by ste nemuseli platiť odvody??

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Je tu menší chaos v termínoch. Keď vám ona poslala výpoveď s výpovednou lehotou predpokladám od 1.10.06 do 30.11.06, jej PP mal končiť 30.11.06. Keď ste jej vy poslali naspäť list o skoršom ukončení, malo to byť len na základe Dohody o ukončení PP k 29.9.06. Takže kedy skončil PP? V druhom prípade by ste mali mať od nej podpísanú dohodu o ukončení PP, inak platí 1. veta. A to, že sa ona dala dobrovoľne poistiť s týmto prakticky nemá nič spoločné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gabi03
    Je tu menší chaos v termínoch. Keď vám ona poslala výpoveď s výpovednou lehotou predpokladám od 1.10.06 do 30.11.06, jej PP mal končiť 30.11.06. Keď ste jej vy poslali naspäť list o skoršom ukončení, malo to byť len na základe Dohody o ukončení PP k 29.9.06. Takže kedy skončil PP? V druhom prípade by ste mali mať od nej podpísanú dohodu o ukončení PP, inak platí 1. veta. A to, že sa ona dala dobrovoľne poistiť s týmto prakticky nemá nič spoločné.
    Máš pravdu, že je to trochu zavádzajúco napísané.

    Pre ivetuM: Ja som to pochopil tak, že ona dala výpoveď v priebehu júla s tým, že výpovedná doba 2 mesiace trvala od 1.8. do 30.9. 2006. V tomto prípade však PP skončil k 30.9.2006, a zamestnávateľ nemal svojvoľne ukončiť PP k 29.9.2006. Zamestnanec sa oprávnene domáha opravy skončenia PP k 30.9.

    Ak to tak nie je, upresni prosím, ako to presne bolo. Či to skutočne bola výpoveď zo strany zamestnanca s 2 mesčnou výp. dobou alebo to bola dohoda.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ja som to pochopila tak,že pracovný pomer končí k 30.9.2006 už vrátane tej 2-mesačnej VD.Takže im bola doručená výpoved niekedy v priebehu júla.Dúfam že to autor povodnej otázky takto aj myslel.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ale aj keby to bol návrh dohody o skončení, v ktorom bol zo strany ZC ako navrhovaný dátum ukončenia uvedený dátum 30.9., ZĽ nebol oprávnený jednostranne zmeniť tento dátum na 29, pri dohode treba súhlas oboch strán ,nestačí, že sa tak rozhodli a jednostrane to ZC oznámili.

    dana

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Može mi niekto poradit alebo utvrdit ma v mojom myslení?
    So zamestnankynou na RD bola spísaná dohoda o ukončení PP v ktorej som uviedla,že jej bude v poslednej mzde vyplatená mimoriadna odmena a preplatená nevyčerpaná dovolenka.Podotýkam že tam nie je ukončená RD.Ja si myslím že z tej odmeny a preplatenej dovolenky neodvádzam nič le ZP,zamestnávatel úrazové poistenie a dan.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím Vás neviete mi pripojiť nejaký vzor o skončení pracovného pomeru zo strany zamestnanca?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    jana32
    Prosím Vás neviete mi pripojiť nejaký vzor o skončení pracovného pomeru zo strany zamestnanca?
    Ahoj,

    do úvahy prichádza buď dohoda podľa § 60 ZP, alebo výpoveď zo strany ZC, pripájam link na stránku, kde sú vzory


    http://info.profesia.sk/buxus/docs/vypovedzam.doc

    http://info.profesia.sk/buxus/docs/vzor-dohoda.doc

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Zamestanec podal výpoveď 26.1.07, jeho pracovný pomer skončil uplynutím výpovednej doby, teda 31.3.2007. Má zamestnávateľ ešte niečo vystaviť pre zamestnaca o skončení PP? Alebo PP končí na základe výpovede doručenej zamestnávateľovi?

    Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

    Juliska2
    áno. dáš mu zápočet rokov - potvrdenie odkedy-dokedy bol u teba zamestnaný. Na jeho žiadosť o výpoved si mu mala dať odpoved, že jeho výpoved berieš na vedomie a že jeho pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Nie je tu niekde na to nejaká forma ako to má vyzerať? Nejaké znenie. A ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.