Zavrieť

Porady

MRP-program - záloha

Ahoj
prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Gong
    Ahoj
    prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
    Ďakujem.
    Ak máš multiverziu programu, tak si otvor novú firmu a potom
    udržba dát/ obnova dat zo zálohy.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Gong
    Ahoj
    prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
    Ďakujem.
    Čo konkrétne potrebuješ tlačiť? Fa alebo nejaké výstupy?

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Gong
    Potrebujem tlačiť výstupy. A nemám multiverziu.
    dakujem
    1) vytvoris zalohu s aktualnymi datami,
    2) obnovis zalohu z roku 2005
    3) vytlacis vystupne zostavy
    4) obnovis zalohu s aktualnymi datami

    A len tak naokraj, na diskety uz radsej zabudni. Zalohuj radsej na CD, DVD, pevny disk alebo flash disk.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    pingino
    1) vytvoris zalohu s aktualnymi datami,
    2) obnovis zalohu z roku 2005
    3) vytlacis vystupne zostavy
    4) obnovis zalohu s aktualnymi datami

    A len tak naokraj, na diskety uz radsej zabudni. Zalohuj radsej na CD, DVD, pevny disk alebo flash disk.
    Ak môžem doporučiť, tak keď budeš si dáta z roku 2006 zalohovať na disketu, tak potom pre istotu zalohuj na dve diskety. Mne sa stalo, že som zalohovala na disketu a na diskete nebola žiadna záloha dát. Odvtedy zalohujem na flasch disk.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Niekedy ani pevný disk nepostačí, vždy sa isti aspoň tým cd, alebo usb.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Pri obnove dát MRP-dos /mala som ich záloh. na USB/ mi pýtalo vždy disketu č. 2, To si pamätá nejaký povel? AKO to riešiť, keď v netebooku samozrejme z diskety nejdú obnovovať dáta?
    som učtovnik ako Fantoci pachohybskyzbojnik
    deha mrp pre dos ma spakovane rarkom 15 mega, preto ja osobne ho nezalohujem cez program, ale vzdy proste dam zabalit cely adresar x:\MRP\ do suboru mrpDDMMRR.rar a mas to na 100% aj s MP, FA proste vsetko

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Nehnevajte sa, ale ja som len účtovníčka užívateľka, to si mám niekde určiť cest na to X:, celkom som z tej odpovede vedľa

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    skopíruje všetko kde je inštalovaný MRP. Väčšinou to býva na c. Potom už ale nerobí obnovu údajov, ale rovno prekopíruje tento zálohovaný súbor, znovu tam, kde bol inštalované mrp. V tvojom prípade skopíruješ celé mrp z PC trebárs na usb a v notebooku ho len prekopíruješ z usb, tam kde bolo pôvodne nainštalované mrp.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Ale mam multiverziu, treba tam zrejme nejaku koncovku na oznacenie firmy? Buď taká láskavá a odpovedz mi na toto.Ďakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak si skopíruješ na usb celé mrp, zak bvudeš tam mať uložené aj všetky firmy. Firmy sa nachádzajú v adresároch, majú svoje označenie. Ale keď si skopíruješ celý adresár mrp, potom už tieto názvy nebudeš potrebovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.