Zavrieť

Porady

prenajom priestorov a obchodný register

ahojte, chcela by som sa spýtať, či pri prenájme vlastných priestorov je
potrebný zápis do OR na povolenie činnosti prenájom priestorov.
Naposledy upravil efka23 : 23.10.06 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

    Petra79
    myslim si, ze je potrebne oznamenie prevadzkarne do OR aj na DU, a este hygiena a pri otvaracich hodinach aj miestny urad...ak sa mylim opravte ma

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Ak okrem prenájmu neposkytuješ žiadne iné služby spojené s prenájmom, tak nie.

    Veľkí prenajímatelia majú nasledovný zápis v OR SR:

    - prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov, ak sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Prenájom nehnuteľnosti nie je živnosťou. Ako bolo vyššie uvedené, živnosťou sa stáva vtedy, ak popri nájomnom poskytuješ aj iné služby. Ak by si poskytovala popri nájomnom aj iné služby, tak musíš doplniť túto podnikateľskú činnosť cez obch. reg. a následne aj cez živnostenský register a túto zmenu oznámiť aj DÚ.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    mariannak
    Prenájom nehnuteľnosti nie je živnosťou. Ako bolo vyššie uvedené, živnosťou sa stáva vtedy, ak popri nájomnom poskytuješ aj iné služby. Ak by si poskytovala popri nájomnom aj iné služby, tak musíš doplniť túto podnikateľskú činnosť cez obch. reg. a následne aj cez živnostenský register a túto zmenu oznámiť aj DÚ.

    čo myslíš pod tým ... poskytovanie iných služieb?
    my prenajímame priestory+ refakturujeme elektrinu+plyn+ochranu objektu a nemáme to doplnené v živn. registry. pýtala som sa na živnostenskom a potvrdili mi, že to nie je potrebné...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Dobrý večer všetkým. Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci:
    Fyzická osoba - nepodnikateľ kúpila nehnuteľnosť. Jedná sa o dvojposchodovú budovu, ktorej priestory by chcela prenajímať. Na prízemí by boli pravdepodobne kancelárie a predajňa, teda nebytové a na poschodí by urobila 3 byty. Nehnuteľnosť je zapísaná v liste vlastníctva ako rodinný dom. Chcem sa opýtať, čo všetko musí urobiť skôr než začne z prenájmom nehnuteľnosti, na čo nesmie zabudnúť. Díky všetkým.
    Naposledy upravil cloe : 24.11.06 at 19:41

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    ahojte, skusam posunut debatu, pretoze ma zaujima odpoved ta cloe-inu otazku. A este, co v pripade, ak tieto priestory neboli vynane na nebytove, je mozne si uplatnovat najomne ako naklad?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Kedze to je rodinny dom, su v nom priestory urcene na byvanie. Treba ist na obvodny urad (asi stavebny odbor) a poziadat o zmenu tychto priestorov na nebytove.
    Ked to bude, mozno podla mna uz uzatvarat zmluvy o najme a prenajimat priestory.

    prenajom priestorov a obchodný register

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.