Zavrieť

Porady

vypočet mzdy-novy zam-iba pár dní odprac

zdravim vsetkych a prosim o pomoc pri vypocte mzdy. prisiel novy zamestnanec 25.v mesiaci a za tych 5 odprac.dni mu nalezi alikvot.cast jeho HM = cize cca 2000 Sk, a teraz otazky:
1.pri vypocte odvodov mam ratat odvody z minim.vymer.zakladu alebo zo sumy 2000,-???
2. pri vypocte dane mam od 2000 odratat odvody a nezdan.ciastku 7568? alebo aj nezdan.miminum sa upravuje podla odprac.dni.? lebo ak ano, vyjde mi minusovy zaklad dane, cize dan = 0,-Sk
3. jeho mesac.mzda je 8000,- a pri rovnakom postupe tvorby mzdy, cize vypocitam odvody, odratam ich spolu s nezdan.minimom a dostanem zaklad pre vypocet dane, ale ten je zasa minusovy, takze zasa dan = 0,-Sk???

alebo bo vsetko zle chapem?

dakujem za skoru odpoved
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jaahodna
zdravim vsetkych a prosim o pomoc pri vypocte mzdy. prisiel novy zamestnanec 25.v mesiaci a za tych 5 odprac.dni mu nalezi alikvot.cast jeho HM = cize cca 2000 Sk, a teraz otazky:
1.pri vypocte odvodov mam ratat odvody z minim.vymer.zakladu alebo zo sumy 2000,-???
2. pri vypocte dane mam od 2000 odratat odvody a nezdan.ciastku 7568? alebo aj nezdan.miminum sa upravuje podla odprac.dni.? lebo ak ano, vyjde mi minusovy zaklad dane, cize dan = 0,-Sk
3. jeho mesac.mzda je 8000,- a pri rovnakom postupe tvorby mzdy, cize vypocitam odvody, odratam ich spolu s nezdan.minimom a dostanem zaklad pre vypocet dane, ale ten je zasa minusovy, takze zasa dan = 0,-Sk???

alebo bo vsetko zle chapem?

dakujem za skoru odpoved
1. zo mzdy za odpracovaný čas.
2.Nezdaniteľné sa nepreratáva, teda celých 7568.- mu odrátaš
3. áno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pozor s položkou nezdaniteľné minimum. Uplatniť môžeš len v tom prípade ak v predchádzajúcom zamestnaní si ešte neuplatnil.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

smith
Pozor s položkou nezdaniteľné minimum. Uplatniť môžeš len v tom prípade ak v predchádzajúcom zamestnaní si ešte neuplatnil.
Ak Ti podpísal vyhlásenie môžeš nezdaniteľné minimum odrátať. Nemusíš zisťovať či si ho už uplatnoval.
Alebo mu ho neodrátaš a pri ročnom zúčtovaní sa mu to vyrovná.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ahojte, prosim vas poradte mi ako spravne mam vypocitat mzdu zam-covi, kt. ma minim. mzdu (7600) je odmen. mesac. mzdou, 40 hod. prac. cas., v oktobri odpracoval 21 dni x 8 h. =168 h. (ale bolo 22 prac. dni) ten 1 den uz nepracoval- mal vypoved. bude sa to pocitat takto? 7600/176*168=7254 to bude jeho HM, ale ked je minim. mzda 7600?? tak sa mu mam doplatit do tej mzdy, alebo to ma byt tych 7254? a este ako to bude s VZ pre odvody? tam musim pocitat so sumou 7600, vsak?

prosiim vysvetlite mi to ?

diiik
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

sara-ke
ahojte, prosim vas poradte mi ako spravne mam vypocitat mzdu zam-covi, kt. ma minim. mzdu (7600) je odmen. mesac. mzdou, 40 hod. prac. cas., v oktobri odpracoval 21 dni x 8 h. =168 h. (ale bolo 22 prac. dni) ten 1 den uz nepracoval- mal vypoved. bude sa to pocitat takto? 7600/176*168=7254 to bude jeho HM, ale ked je minim. mzda 7600?? tak sa mu mam doplatit do tej mzdy, alebo to ma byt tych 7254? a este ako to bude s VZ pre odvody? tam musim pocitat so sumou 7600, vsak?

prosiim vysvetlite mi to ?

diiik
Ak jeho pracovný pomer trval celý mesiac a skončený bol dňom 31.10.2006 tak ešte aj tento deň by mal mať odpracovaný, takže jeho fond prac.času je 22 prac.dní = 176 hod. Ak ten posledný nemá odpracovaný, mal by tam mať buď dovolenku, alebo neplatené voľno.
Podľa toho sa bude odvíjať aj jeho HM a VZ pre odvody.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

takze moze mat HM nizsiu ako 7600,- ?? aj odvody mam vypocitat z ten sumy 7254,- ??
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

sara-ke
takze moze mat HM nizsiu ako 7600,- ?? aj odvody mam vypocitat z ten sumy 7254,- ??
prosiiim poradte mi, mam pocitat odvody zo sumy 7600,- alebo 7254? ked je uvedene ze min. suma na vypoc. odvodov je 7600,-
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sara-ke
prosiiim poradte mi, mam pocitat odvody zo sumy 7600,- alebo 7254? ked je uvedene ze min. suma na vypoc. odvodov je 7600,-
Pokiaľ ste mu dali výpoveď k 30.10.2006 a 31.10.2006 už neodpracoval, tak potom áno, tvoj výpočet je správny, len myslím, že by sa to malo zaokrúhliť na celé koruny nahor, teda 7255,-Sk. Odvody pôjdu rovnako z tejto sumy.
Ak však dostal výpoveď k 31.10.2006, tento deň mal ešte aj odpracovať. Ak ho neodpracoval treba ho vykriť dovolenkou alebo neplateným voľnom. V prípade neplateného voľna treba odvod do ZP urobiť z minimálnej mdzy 7600,- a odvod do SP z dosiahnutej mzdy 7255,-. Na SP treba nahlásiť na ten jeden deň prerušenie poistenia.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Podľa mňa by na základe § 121 ZP mal dostať za 21 odpracovaných dní 168*43,70=7342 v hrubom.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
prosím o radu-zamestnanec dostal výpoveď k 16.10.-pri výpočte postupujem dobre?

7600/22*10=3455,- a ztohto počítam odvody?

Pomiatlo ma, keď som na porade čítala, že odvody sa počítajú tak, že do SP kal.dni 7600/31*14=3433,- a do ZP za odpracované dni a to do konca ešte zo sumy 6900/22*10=3137,-. Ja si myslím , že to tak má byť ako som napísala (3455) a z tejto sumy aj do ZP aj SP.
Opravte, ak sa mýlim. VĎAKA
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ak má výpoved 16.10.2006 tak započítaš aj ten den,čiže VZ:
SP 7600/31*16=3923,-Sk
ZP 6900/22*11=3450,-Sk je to menej ako dosiahnutá mzda takže VZ=3455,-Skk
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
Ďakujem veľmi pekne,je to hrozné, keď človek je v neistote , či to je dobré..To znamená, že keď mám napr. odpracovné dni len 3 tak aj tak je VZ pre ZD 3455,-. a existujú min.základy aj pre SP?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

brtkova
Ďakujem veľmi pekne,je to hrozné, keď človek je v neistote , či to je dobré..To znamená, že keď mám napr. odpracovné dni len 3 tak aj tak je VZ pre ZD 3455,-. a existujú min.základy aj pre SP?

Vypočítaš si mzdu za tie 3 dni,potom si vypočítaš min.VZ pre SP kal.dni a ZP prac.dni a porovnáš či je väčšia dosiahnutá mzda alebo minimum.Aj pre SP existuje min a je to práve tých 7600,-Skk čiže aktuálna min.mzda.Pre ZP je to vzdy minimum ktoré sa stanovuje ako min.mzda platná k 1.1. a ten min.VZ platí po celý rok rovnako.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
prosím Ťa,nechápem tomu-ZP odprac. dni 6900/22*3=941,-
SP kal.dni 7600/31*5=1226,-

to znamená, že z akej sumy to mám rátať-som mimo
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Vieš čo. veľmi nad tým nerozmýšľaj, ja viem, že vymeriavací základ pre SP je minimálna mzda t.j. 7600,- Sk, ale pri zdravotnom poistení nechávam ten istý vymeriavací základ, lebo vlastne sa má na zdravotné poistenie odvádzať z dosiahnutého príjmu, takže nesúhlasím s Nutríciou, tu boli dva rozdielne VZ.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ak ti dosiahnutá mzda nedosiahne minimum tak musíš odviest z toho minimálneho VZ ktorý ti stanovuje zákon.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Nutricia, ale ty máš vo svojom príspevku VZ pre SP 3923,- a pre ZP 3455,- Sk
o tomto som hovorila ja. Veď predsa ten vymeriacací základ pre SP je už vlastne minimálny vymeriavací základ a teda aj minimálna mzda, ktorú mu musí zamestnávateľ vyplatiť, to znamená, že z tohto VZ odvediem na ZP a nebudem prepočítavať minimálny VZ.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ja som to písala všeobecne pre výpočty VZ.A čo sa týka toho vyššie uvedeného príspevku tak pre SP aj ZP som myslela ten VZ 3455,-Skk.Takže sme sa asi zle pochopili.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
ja som už z toho úplne domagorená-takže rátam, tak ako som napísala?ZP 6900/22*3=941,
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

brtkova
ja som už z toho úplne domagorená-takže rátam, tak ako som napísala?ZP 6900/22*3=941,
To si si vypočítala iba min VZ ale dosiahnutá min.mzda by ti vyšla za tie 3 dni 1.049,-Skk.Takže z tejto sumy by išli odvody,pretože dosiahnutú mzdu máš vyššiu. a na soc poistovnu tak ako si písala vyššie v príspevku min VZ je: 7600/31*5= 1226,-Skk takže odvod z tohoto min, pretože je minimum vyššie ako dosiahnutá mzda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať