Zavrieť

Porady

Detské webstránky

Moja 9 ročná dcéra je zbláznená do internetu. Viem že to nieje veľmi zdravé, samozrejme že to obmedzujem. Ale bojím sa, aby sa nedostala na nejaké nevhodné stránky... Viem že sa dá zablokovať prístup na takéto stránky, ale vlastne ani neviem kde a aj tak si myslím, že nemusia deti surfovať kade-tade, keď by mali svoju - vekuprimeranú - stránku.
Existuje vôbec nejaká detská webstránka, kde by boli iba veci vhodné pre deti? Možno by to mohla byť výzva pre tvorcov stránok a verím, že veľa rodičov a napokon aj detí, by to uvítalo.
Ak niekto o takejto webstránke vie, poraďte prosím, budem vďačná.
Naposledy upravil Fany : 27.02.07 at 22:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Mne sa veľmi vhodné zdajú stránky www.barbie.com, www.barbie.de, www.disney.com, www.minimaxtv.cz , tie prve su v angline, resp. v nemcine, hlavne pre dievčatá, ale deti veľmi rýchlo pochopia, čo treba robiť, potom ich už človek nevie dostať od počítača. Zároveň dostanú zaklady jazyka, výslovnosť, stránky sú dobre spracované, lákavo pre deti, myslím si, že tam nie je nič nevhodné, ja som na to dosť prísna. A na tých stránkach sú linky na ďalšie stránky, zatiaľ som tam naozaj nevidela nič nevhodné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Fany
    Moja 7 ročná dcéra je zbláznená do internetu. Viem že to nieje veľmi zdravé, samozrejme že to obmedzujem. Ale bojím sa, aby sa nedostala na nejaké nevhodné stránky... Viem že sa dá zablokovať prístup na takéto stránky, ale vlastne ani neviem kde a aj tak si myslím, že nemusia deti surfovať kade-tade, keď by mali svoju - vekuprimeranú - stránku.
    Existuje vôbec nejaká detská webstránka, kde by boli iba veci vhodné pre deti? Možno by to mohla byť výzva pre tvorcov stránok a verím, že veľa rodičov a napokon aj detí, by to uvítalo.
    Ak niekto o takejto webstránke vie, poraďte prosím, budem vďačná.
    To máš tak, ako keby si vošla do obrovského kníhkupectva a opýtala sa, aké knižky majú pre deti. Existuje nespočetne veľa stránok, každá je inak zameraná. Pokiaľ nevieš upresniť, či b ju viac zaujímalo kreslenie, free games, nejaké obrázky alebo detské články, či prípadne komiksy... tak je ťažké poradiť konkrétnu stránku. Náš malý ( 11r. ) brúzda internetom už 2 roky. Za ten čas si našiel to, čo ho zaujíma - on line hry s kamarátmi, zopár herných portálov (kde si sťahuje návody na hry) a niekoľko zábavných stránok (napr. YouTube).

    Úplne ju neochrániš od neželaného obsahu, ale ak si dohodnete pravidlá, tak by to malo byť v pohode. V prílohe som pripol zopár základných pravidiel pre deti (ale aj pre dospelých). Možno niektoré ešte bude ťažko vysvetľovať, ale radšej ich preventívne vysvetlite alebo si ich upravte.

    Ale aby si nepovedala, že som nedal žiadny tip, tak syn brúzdal aj tu:

    www.foxkids.sk
    Naposledy upravil Chobot : 10.11.06 at 11:24

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    - pomoze nainstalovat program, pomocou ktoreho sa da nastavit cas pre surfovanie na PC pre deti, zablokovat stranky z nevhodnym obsahom; eroticke napriklad, nastavit si podrobnu historiu sledovania kade deti surfovali, v pripade ze niektore uz dokazu po sebe zametat stopy ......

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Premiko - pomôž, napíš krátky návod, kde a ako to mám nastaviť.
    Ďakujem pekne všetkým.
    Je aj taká, kde sa dá vytvoriť pošt.schránka, ako napr. Zoznam, Centrum...len s detskou tematikou alebo jednoduchým obsluhovaním pošty?

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    premiko
    - pomoze nainstalovat program, pomocou ktoreho sa da nastavit cas pre surfovanie na PC pre deti, zablokovat stranky z nevhodnym obsahom; eroticke napriklad, nastavit si podrobnu historiu sledovania kade deti surfovali, v pripade ze niektore uz dokazu po sebe zametat stopy ......
    Nemaš nahodou taky program? Alebo aspoň ako sa volá?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    zablokovat stranky s nevhodnym obsahom...hm
    To je ako s časopismi a novinami, sama eroticka uputavka. Tiež ma to štve. Tak dieťa sa nachadza na stranke, kde je veľa dobrých informácií k PC a ešte aj tam sú takéto upútavky, diskusie... je to hrozné.
    Moje deti chodia na stránky o hudbe a o PC.

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Dobre strany pre skolakov su na www.skolahrou.sk a www.vrana.sk. Su tam rozne testy, sutaze a zaujimave pomocky pre decka do skoly. Synovi som odtial objednala CD vybranych slov a anglictiny a velmi sa mu pacili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.